Başkan Türkmen göreve başladı Başkan Türkmen göreve başladı

Egemen Sayın-EGE TELGRAF- Karabağlar Esentepe Mahallesi Muhtar adayı Sakine Daloğlu, mahallenin muhtarıyla güzel çalışmalar yaptığını söyledi. Mevcut muhtarın desteğiyle çalışmalarını hayata geçirmek istediğini söyleyen aday Daloğlu, “Yıllarca tek amacım çocukların eğitimi ve kadınlara öncülük edebilmekti. Bunu şimdiki muhtarımızla beraber devam ettiriyoruz. Çok güzel çalışmalarımız var. Muhtarımız Şenay Cengiz’le üretici kadınları bir araya getirdik. Evlerinde ürettikleri ürünler için pazarlar hazırladık. Her ayın belirli günlerinde Poligon Mahallesi’ndeki üretici kadınlarımızla da birleşerek Barış Selçuk Parkı’nda pazar kuruyoruz. Mahallemizin çok güzel bir ekibi var. Bu ekip sosyal yardımlaşma konusunda çok güzel şeyler yaptı. Pandemi ve deprem zamanı birçok insana dokunabildik. Biz bu ekibimizle devam edeceğiz. Belediye başkanımızın da bu konuda desteğini aldık” dedi.

‘BAYRAK DEĞİŞİMİ YAPACAĞIZ’

Faaliyetlerin düzenli bir şekilde yürürlüğe girmesi için mahalle meclisiyle koordineli çalıştığını belirten Daloğlu, “Mahalle meclisimiz var. Bunun yanında on kişilik mahalle meclisi yürütme kurulumuz var. Burada çeşitli etkinlikler için bize gelen talepleri değerlendiriyoruz, yapmaya çalışıyoruz. Mahallemizde kültürel geziler yapıyoruz. Sergilere ve tarihi yerlere gidiyoruz. Öğrenmek isteyen kadınlarımıza el sanatları kursları veriyoruz. Mahallemiz, çok değerli ve güzel insanlardan oluşuyor. Hizmet için de dört dörtlük diyebilirim. Elimizden geldiğince tüm ekibimizle çalışıyoruz. Benim için hiçbir fark olmayacak. Sadece muhtarımla bayrak değişimi yapacağız” ifadelerinde bulundu.

GÖNÜLLÜLERİMİZİ BELİRLEDİK, EĞİTİMLERE BAŞLADIK’

Acil ve afet durumlarında tedbirli olunması adına proje kapsamında çalıştıklarını söyleyen aday Daloğlu, “Büyük bir projemiz var ve biz bu projede pilot olarak seçildik. Karabağlar Belediyesi Kent Konseyi ve İnşaat Mühendisleri Odası’nın ortak çalışmalarıyla afet gönüllüleri-afet eğitimi adı altında tüm apartmanlardaki yöneticilere bire bir ulaşarak toplantılar yaptık. Gönüllülerimizi belirledik. AKUT’la beraber afette hafif kurtarma dediğimiz eğitimlerimiz başladı. Bu eğitimlerimiz tamamlandığında mahallemize bir konteyner konulacak. Ama eğitimlerimiz sürekli olarak yenilenecek. Karabağlar Kent Konseyi tüm mahallelerde bu projeyi yaymaya çalışıyor. Bizde başladı ve diğer mahallelere de yavaş yavaş yayılmaya başladı” dedi.

‘TAVİZ VERMEYECEĞİZ’

Esentepe mahallesinin eksiklerini gidermek adına eski yönetim sistemini devam ettireceğini söyleyen Daloğlu, “Mahallemizin eksikleri mevcut. Kimi bizden kaynaklı, kimi belediyenin imkanın el vermemesinden kaynaklı. Elimizden geleni yapacağız. Hiçbir şeyden taviz vermeyeceğiz. Eski sistemle devam edeceğiz. Yaptığımız hizmetlerin hiçbirini eksik bırakmamak için yola çıktık. Mahalle için çok güzel şeyler yapıldı. Bunların yarım kalmasını istemiyoruz. Mahalle meclisimizle hayata geçirmek istediğimiz bir çok projemiz hala var. Onları yapmak istiyoruz. Mahallemizde sosyal tesis yapılacaktı. İçinde kreşi, nikah salonu olan bir sosyal alan olacaktı. Süreç çok uzun sürdü. Biz bu projenin takipçisi olacağız. Yapılması için uğraşacağız” ifadelerini kullandı.

‘KADINLARIN YANINDAYIZ’

Kadınların sorunlarına çözüm olmak adına gereken çalışmaları yaptığı vurgusunu yapan Daloğlu, “Biz mahallemizde yaşayan eşinden ayrılmış veya sıkıntılı durumda olan, şiddet gören kadınlar var. Bu kişiler gelip bizimle çok rahat konuşuyor. Biz de gerekeni yapıp kendilerini gerekli yerlere yönlendiriyoruz. Sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz. Bu 5 yıllık süreçte mevcut muhtarımızla beraber birçok aileye dokunduk. Zor durumda olanlara yardımda bulunduk; evlerini kurmakta yardımcı olduk, gereken eşya ihtiyaçlarını karşıladık. Engelli çocuğu olup sıkıntılı süreç geçirenler de gelip bizimle dertlerini paylaşıyor. Biz bu durumları dışarıya çok yansıtmıyoruz. Kadınlarımızın her zaman yanındayız. Ellerini tutmaya her zaman devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Ege Telgraf