in ,

“Muhtemel bir erken seçime hazırlanıyoruz”

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cem Kavur, erken seçim iddiaları karşısında konuştu, “Erken seçim bekliyoruz. Yapılanmamızı bitirip seçime hazır olacağız” dedi

en-yuksek-oyu-izmirden-aliriz

Gelecek Partisi (GP) İzmir İl Başkanı Cem Kavur, “Erken seçim olur mu?” sorusunun yanıtını verdi ve Türkiye’yi muhtemel bir erken seçimin beklediğini söyledi. Kavur, “Bizlerin öngörüsü Kasım 2020 -Mayıs 2021 arası Türkiye’yi seçim bekliyor. Bizler kesinlikle gelecekte bir erken seçim öngörüyoruz. Şubat olabilir elbette ama en geç Mayıs’a kadar bir seçim beklentimiz var” dedi.

‘SEÇİME YETİŞİRİZ’

Parti yapılanmalarını seçim öncesi bitirmeye çalıştıklarını söyleyen Kavur, “Biz yapılanmamızı bitirmeye çalışıyoruz. İlçelerimizin 13’ünü atadık. Bayram dönüşü 4 ilçeye daha atama yapacağız. Çok fazla talep var. 53 il başkanımız atandı. Yapılanmamızı bitirip seçime hazır olacağız. Partiyi olumsuz etkilemeyecek. Temmuz’da İzmir kongresini yapacağız. Ağustosta genel merkez kongresini yapacağız. Baskın seçim deniyor. Ama bizler yetişmiş olacağız. Zaten ilçe başkanlıkları için çok fazla talep geliyor. Karşıyaka’da mesela 4 adayımız var. Kemalpaşa’da yine 5 adayımız var. Atadığımız ilçelerimizde de en az 3 adayımız vardı. Yapılanma anlamında süreç özellikle İzmir açısından çok iyi gidiyor. Sosyal medyadan da bu durumu görüyoruz. İzlenmelerimiz ciddi rakamlara ulaştı” ifadelerini kullandı.

‘İZMİR’DEN CİDDİ OY’

Gerçekleşecek seçimlerde parti olarak büyük bir çıkış yakalayacaklarını söyleyen Kavur, “İzmir’den hiç beklenmeyen ciddi bir oy alacağız. İzmirli samimiyete inanır. İzmirli insanların öteki olmasından ayrıştırılmasından sıkıldı. Bunu artık sokaktan bile izleyerek görüyoruz. Gerçekten siyaset anlamında artık bu düşünceyi her fırsatta dile getiriyorum ve diyorum ki iyi insanlar siyaset yapsın. Hangi parti olursa olsun. Bizim için konuşmak gerekirse de Gelecek Partisi’nin kapısı herkese açık. Tek kriterimiz iyi bir insan olmak. Duruşumuzu hiç bozmayacağız. Pek çok şeye cevap dahi vermeyeceğiz. Artık kavgadan sıkıldık. Bizlerin kavgaya değil uzlaşmaya ihtiyacı var. Politikalar önemli ama insanların asıl özlediği şey bu vatan bayrağında birbirine kenetlenmek. Bizler tüm bu anlayışla, iyi insanların siyaset yapacağı bir şekilde seçime hazır hale geleceğiz” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

kemeraltimiz-icin-firsat-bu-firsat

‘Kemeraltımız için fırsat bu fırsat!’

altayda-oyuncularin-evine-kondisyon-bisikleti

Altay o günü unutamadı