‘Liseler Arası Türk Halk Müziği Solo Ses İcra Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu ‘Liseler Arası Türk Halk Müziği Solo Ses İcra Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu

4 ay sürecek olan "My Life Skill (Hayat Becerim) " projesi ile çocukları günlük yaşama hazır hale getirmek için aileler de çocuklara eşlik ediyor. Projede öğretmenler, öğrenciler ve veliler aktif katılım sağlıyor.

Proje yürütücüsü Karşıyaka Mürşide Altınçubuk Ortaokulu anasınıfı öğretmeni Handegül Bilgin Cuci proje ile ilgili iddialı olduklarını belirterek, “Günümüz çocukları birçok alanda gelişimsel olarak çok iyi durumda, dijital dünyaya daha hâkim, kendilerine güvenleri tam ama bazı kazanımlarda maalesef eksiklikler yaşıyorlar. Sınıflarımızda bu eksikleri fark ederek bununla ilgili bir proje oluşturmak istedik. Projemizin adı "My Life Skill". Amacı ise çocukları günlük yaşama daha hazır hale getirmek. Projemiz dört ay sürüyor ve her ay çocukları destekleyecek birçok çalışmalar yapılıyor. Çocuklarımız bu proje sayesinde basit mutfak işlerini yapmayı, özbakım becerilerimi gerçekleştirmeyi, para hakimiyeti sağlamayı ve çevreye karşı duyarlı olmayı öğreniyorlar. Bununla ilgili uygulamalar yapıyorlar. Bu projenin en güzel yanlarından biri velilerimiz de aktif katılımının olduğu çalışmaların olması. Çocuklarımız evde aileleriyle bu proje sayesinde daha verimli zaman geçirmiş oluyorlar, evde görevler edinebiliyoruz. Projemizi iki Romanyalı ve altı Türk okuluyla toplam 11 öğretmen ve 150 ye yakın öğrenci ve velilerimizle yürütüyoruz. Proje okullarımız Mürşide Altınçubuk Ortaokulu, Polat Çelikdemir Anaokulu , Kaptan Altay Altuğ İlkokulu, Gülsafa Firdevs Kapancıoğlu İlkokulu, Nefise İbrahim Çetin Anaokulu, Mehmet Saka İlkokulu,  Gradinita cu P.N. Chintelnic, Grădinița step by step cu P.P și P.N. "Licurici" diye konuştu.

Kaynak: Bülten