in ,

Nalbantoğlu desteği alana sığmadı

CHP Bornova İlçe Başkan Adayı Selma Nalbantoğlu, resmi adaylık açıklamasını yüzlerce partiliyle birlikte yaptı. Nalbatoğlu’nun açıklamasına gençlik ve kadın kolları da destek verirken Bornova’daki bazı mahalle muhtarları ve dernekler de açıklamada hazır bulundu

nalbantoglu-destegi-alana-sigmadi

Bir süredir mahallelerde yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdüren Bornova CHP İlçe Başkan Adayı Selma Nalbantoğlu, resmi adaylık toplantısını ilçe binası önündeki meydanda gerçekleştirdi. CHP Bornova’nın tanınmış isimlerinin katıldığı toplantıya kadın kolları ve gençlik kolları da destek verdi.

CHP İlçe Başkanı Asım Güven’in katıldığı etkinliğe kongrede aday olacağını duyuran Gürol Türkmentepe ve Ertürk Çapın da Nalbantoğlu’nu karşılayarak başarı diledi.

Adaylık açıklamasında AKP’nin politikalarının Türkiye’yi getirdiği yere değinen Nalbantoğlu, “Mesele, AKP politikalarının teşhirini, sadece seçimden seçime değil; daha etkili bir siyasi faaliyet boyutuna taşıyabilmemizde” dedi.

GENEL BAŞKANIN SOKAK ÖRGÜTLENMESİ

Nalbantoğlu, sadece AKP’nin teşhirini anlatmanın yeterli olmadığının altını çizerek, “Partimizin ülkemizi mevcut çıkmazdan kurtaracak program taahhütlerini, seçim bildirgelerimizi, genel merkezimizde üretilen politikalarımızı; genel başkanımızın iktidara eleştirilerini ve halka önerilerini tüm seçmene aktarabilmek için daha etkili bir siyasi faaliyet boyutunu gerçekleştirmeye ihtiyaç var” sözlerine yer verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2013’ten beri partinin önüne koyduğu “Sokak örgütlenmesi”ne değinen Nalbantoğlu, “Seçmenle iletişimimizi, seçimden seçime değil, daha sürekli, daha sistemli ve daha yakın bağlara dönüştürme çalışmasıdır” ifadesini kullandı.

ADALET DUYGUSUNU ZEDELEMEYECEĞİZ

CHP’nin enerjisini içe dönük gerginliklerle tüketen bir siyaset tarzıyla başarıya ulaşmasının mümkün olmadığını ifade eden Nalbantoğlu, şöyle konuştu:

“Bunu yerine tüm üyelerimizin bilgi ve birikimlerini seferber edebildiğimiz verimli bir siyaset tarzını, Atatürk ilke ve devrimleri ile sosyal demokrasinin evrensel değerleri ışığında hakim kılabilmek için adayım. Üyelerimizin taleplerini, adalet duygusunu zedelemeyen bir kurumsallıkla karşılayacak çalışmalar yapabilmek için, sokak örgütlenmemizin her halkasında görev alacak üyelerimizin, gençlerimizin, kadınlarımızın çalışmalarını her türlü kurumsal ve eğitim faaliyetleriyle desteklemek için adayım.”

YEREL YÖNETİM VE KADINLAR

Nalbantoğlu, yerel yönetimlerin hizmetleriyle CHP’nin oylarını arttırdığının altını çizerek,

“Bu başarılarımızın da halka duyurulması; başarının yükselişinin süreklilik kazanması için de seçmenle sürekli ve etkili iletişim ilçe örgütümüzün görevidir” dedi.

Kadınların her parti faaliyetinde fedakarca çalıştığını vurgulayan Nalbantoğlu, şunları söyledi:

“Kadınlarımızın kotaya sıkıştırılmadan siyasette daha etkin yer almalarına katkı koymak için adayım. Üniversite kenti Bornova’mızda üniversite gençliğinin partimize ilgisini arttırmak için projeler üretmek, onları hayata geçirmek ve her türlü çabayı ortaya koymak için adayım.”

Konuşmanın ardından Nalbantoğlu, partililerin başarı dileklerini kabul etti ve partililerle toplu fotoğraf çektirdi.

soyerden-izmir-maratonu-mujdesi

Soyer’den İzmir Maratonu müjdesi

ozkanlar-pazaryeri-acildi

Özkanlar Pazarı iki yıl sonra açıldı