in ,

Narlıdere’de ‘Benim Bahçem’ için tohumlar ekildi

“Evde Kal” günlerinde, çocukların bilgi ve becerilerini geliştirmek için projeler üreten Narlıdere Belediyesi, Nar Çiçekleri Anaokulu öğrencilerine saksı ve meyve sebze tohumları dağıttı

narliderede-benim-bahcem-icin-tohumlar-ekildi

Dünyanın en büyük gıda organizasyonu Slow Food’a geçtiğimiz aylarda üye olan Narlıdere Belediyesi, Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuklar için bilgilendirici ve eğlendirici bir etkinliğe imza attı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katkıları ile önceki dönem Seferihisar’da kurulan Can Yücel Tohum Merkezi’nden takas yöntemi ile temin edilen sebze ve meyve tohumları, saksılarla birlikte Nar Çiçekleri Anaokulu öğrencilerine dağıtıldı. Dağıtım etkinliğinde Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ile Slow Food Narlıdere Kurucu Lideri Tuna Türksever de yer aldı. Bu zorlu süreçte hem çocukların hem de ailelerin yüzü güldü. Çocuklar, tohumları saksılara ekmeye başladı.

“HEM ÖĞRENECEKLER HEM EĞLENECEKLER”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, çocuklarımızı eğitici ve eğlendirici güzel bir etkinlik hazırladık. Dağıttığımız Ata Tohumları ile evlerinde patlıcan, mısır, bamya, çilek, lavanta ve biber yetiştiren çocuklarımızı şimdiden kutluyorum” dedi.

idlib-guvenlik-zirvesi

31 ile yönelik giriş-çıkış kısıtlaması uzatıldı

yerli-yazilimla-video-konferans-daha-guvenli

Yerli yazılımla video konferans daha güvenli