in ,

Narlıdere’de can dostlar unutulmadı

Narlıdere Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında restoran ve kafelerin kapanması ile açlık sorunu yaşayan sokak hayvanlarını unutmadı

narliderede-can-dostlar-unutulmadi

Koronavirüsün yayılımına bağlı olarak kafe ve restoranların kapatılması, sahipsiz hayvanları da olumsuz etkiledi. Özellikle yerleşim bölgeleri dışında, mama ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının imdadına Narlıdere Belediyesi yetişti. Belediye Veteriner İşleri ekipleri, Narlıdere Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, Yerel Hayvan Koruma Görevlileri ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerinin desteği ile ilçe merkezinin dışında, can dostların yemek bulmakta zorlanacakları bölgelerde son 15 günde 400 kilogram mama dağıtımı yaptı. Çalışmanın düzenli olarak devam edeceği belirtildi.

“TOPLUMSAL BİR GÖREV”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Herkes kendini ve sevdiklerini bu virüs belasından koruma telaşında. Bu durumdan sokak hayvanlarımız da olumsuz etkileniyor çünkü mamaya ulaşacakları tesisler kapalı. Lütfen, sahipsiz dostlar için elimizden gelen katkıyı yapalım, kapımızın önüne bir kap mama ve su koymayı unutmayalım. Bu toplumsal bir görev” dedi.

izmirde-covid-19-tanili-kac-saglik-calisani-var

İzmir’de covid 19 tanılı kaç sağlık çalışanı var?

su-urunleri-hali

İzmir’de hal saatlerine korona ayarı