in ,

Narlıdere’de ‘El Emeği’ market modeli ilgi çekiyor

Narlıdere Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi’nin Yukarıköy’de açtığı ‘el emeği’ marketi, 10 günlük süreçte vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

narliderede-el-emegi-market-modeli-ilgi-cekiyor

Kadınların hazırladığı ürünler ve yemekler büyük beğeni kazandı. Başkan Ali Engin “Üretimi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

narliderede-el-emegi-market-modeli-ilgi-cekiyor

Haftanın 7 günü açık

Narlıdere Belediyesi’nin destekleriyle kurulan Narlıdere Kadın Kooperatifi’nin Yukarıköy’de açtığı ‘El Emeği’ marketi, açıldığı günden bu yana Narlıderelilerin uğrak mekanı oldu. Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nın katkılarıyla oluşturulan markette, kadınların el emeği göz nuru ürünler satılıyor. Ziyaretçiler, öğlen yemeğinde de taze ve kaliteli ürünler bulabiliyor. Haftanın 7 günü, 08.00- 18.00 saatleri arasında açık olan markette, İzmir ve çevresindeki kooperatiflerin de ürünleri satılıyor. Tarihi mekanda hizmet veren marketi, 10 günde yüzlerce vatandaş ziyaret etti.

‘Üretimi desteklemeye devam edeceğiz’

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ‘’Kadınlarımızın el emeği marketinin sevilmesi ve önemli bir eksiği kapatması bizleri çok mutlu etti. Üretici kadınlarımıza yeni istihdam alanları yaratabilmek ve onların sosyal yaşamda yer edinebilmesini sağlamak adına  Kadın Kooperatifimizle birlikte yeni yılda da yeni kurslarla, çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz’’dedi.

turkmentepe-bornova-chp-ilce-baskanligi-yarisina-katildi

Gürol Türkmentepe, CHP Bornova ilçe başkanlığı yarışına katıldı

egede-yarin-yagis-uyarisi

Ege’ye meteorolojiden sağanak yağış uyarısı