in ,

Narlıdere’de fırınlara ‘virüs’ denetimi

Narlıdere Belediyesi, gıda üretim merkezlerine yönelik kontrolleri artırdı. Zabıta ekipleri, ilçe genelindeki fırınları gezerek işletme sahiplerini ve çalışanları tek tek uyardı

narliderede-firinlara-virus-denetimi

Narlıdere Belediyesi, Koronavirüs’ün yayılmasını önlemek amacıyla sürdürüğü çalışmalar kapsamında, ilçe genelindeki üretim merkezlerini ve fırınları denetledi. İşletme sahipleri ve çalışanlar, satış kurallarına uymaları konusunda uyarıldı, yönetmelikler hakkında bilgilendirildi. Ekipler; el temizliği başta olmak üzere hijyen koşullarına ve sosyal mesafe kuralına uyulmasına dikkat çekti. El temizliği ve ellerin sık sık yıkanması konusunda uyarı yapan uzmanlar, ekmeği paketleyen kişi ile para alışverişi yapan kişinin farklı olması gerektiğini söyledi. Ekipler, parayı elleyen kişinin ekmek ve diğer gıda ürünlerine kesinlikle dokunmaması uyarısı yaptı. Çalışanlardan mutlaka maske, eldiven ve bone takmaları istendi.

“MAKSİMUM ÖZENİ GÖSTERMELİYİZ”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Bilmediğimiz ve tanımadığımız bir düşmanla savaşıyoruz. Mücadeleyi kazanabilmek için maksimum özeni göstermeliyiz. Gıda satışlarında kurallara uymak bu açıdan çok önemli. Hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın dikkatli olmasını temenni ediyoruz” dedi.

bakan-yardimcisi-acikladi-covid-19-sebebiyle156-vatandasimiz-daha-hayatini-kaybetti

Bakan yardımcısı açıkladı: Covid-19 sebebiyle 156 vatandaşımız daha hayatını kaybetti!

karaburunlu-kadinlar-engel-tanimiyor

Karaburunlu kadınlar engel tanımıyor