in ,

“Ne partimizi bırakırız ne de Karaburun’u…”

Karaburun’da koordineli bir çalışma yürüttüklerini belirten CHP İlçe Başkanı Erdal Subaşı, “Vatandaşımız için sonuna kadar mücadele ediyoruz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karaburun İlçe Başkanı Erdal Subaşı, ilçe gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP Karaburun İlçe Örgütü, Karaburun ve İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak güç birliği ile bölgeye hizmet ettiklerini belirten Başkan Subaşı, “Tüm iddia ve olumsuz eleştirilere rağmen ilçemiz için çok çalışıyoruz” dedi.
Karaburun’da, ilçeyi daha huzurlu ve yaşanabilir bir hale getirmek için koordineli bir çalışma yürüttüklerinin altını çizerek konuşmasına başlayan Başkan Subaşı, “Karaburun ve İzmir Büyükşehir Belediyemiz el ele vererek ilçemize gayet güzel yatırımlar kazandırıyor. Yeni limanda meydan düzenlemesi yapıldı, Atatürk heykeli açıldı. Mordoğan’dan başlayarak alt yapı ve arıtma tesisi çalışmalarımız tamamlandı. Temiz ve pis su ayrıştırma çalışmalarımız devam ediyor, ekim ayına kadar projemizin tamamlanması planlanıyor. Asfaltlama ve parke taşı döşemelerimiz de bitmek üzere. Bu çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından özellikle Mordoğan’da alt yapıya ilişkin herhangi bir sorunumuz kalmayacak” diye konuştu.

‘İKİ YILLIK ARADAN SONRA’

Karaburun’un en şirin köyleri arasında yer alan Eğlenhoca’da iki yıldır süren meydan tartışmalarının da sonlandığını belirten Subaşı, “Bu projenin hayata geçmesi için çok çalıştık. Bu alan eskiden meydandı ve parti programımızda da bu proje yer alıyordu. Seçimi kazandıktan sonra buraya meydan düzenlemesi yapılacağını belirtmiştik. Biz çalışmalara başladığımızda AK Parti burasının mezarlık olduğunu iddia ederek itiraz etti. Bizim babalarımız bile bu alanın mezar olduğunu bilmiyor. Uzun süreli uğraşın ardından burası için izin kararı çıktı. 2019 yılı Eylül ayında yapımına başladığımız ancak AKP tarafından ortaya atılan iddialar sonrası durdurulan meydan projemiz, yaklaşık iki yıl gecikme ile yeniden hayata geçiyor. Yapılan araştırmalarda burasının hiçbir mezarlık vasfı taşımadığı ortaya çıktı. Belediyemiz de çalışmalarına başlayacak. İlçemize çok güzel bir meydan kazandıracağız” açıklamalarında bulundu.

‘İKAMETGAH İÇİN…’

“CHP Karaburun İlçe Örgütü olarak da yoğun bir çalışma programı izliyoruz” diyen Başkan Erdal Subaşı, “Uyum içinde güzel bir çizgi yakaladık. Pandemi döneminde yatırımlarımız belki biraz aksadı ama yardım ulaşmadık bir ev bırakmadık. Esnafımıza da bütçemizin yettiği kadar yardımlarda bulunduk. Ne yazık ki çok büyük bir ilçe belediyesine sahip değiliz. Yaklaşık 11 bin nüfuslu bir belediyeyiz ancak bu kışı 60 bin nüfus civarında geçirdik. Yazlıkçılarımızın evleri tamamen doluydu. Nasıl ki Çeşme’de ‘İkametgahını al gel’ çalışması yapılıyorsa, bu yıl Karaburun’da da benzer bir çalışma yapıldı. Özellikle site alanlarında ikametgah az ama oraya düzenli olarak hizmet götürmemiz gerekiyor. Örneğin, bir tane hastanemiz var. Eğer nüfusumuzu yükseltebilirsek buraya uzman memur atamaları yapılabilir. Bu da ilçemize çok büyük yarar sağlar. O yüzden biz de nüfusu artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.
Son olarak, Karaburun’a yönelik yapılan tüm olumsuz eleştirilere rağmen ilçeye hak ettikleri hizmeti vermek için çok çalışacaklarının da altını çizen CHP’li Başkan Subaşı, “Karaburun Belediye Başkanımız İlkay Girgin Erdoğan’ın sonuna kadar arkasındayız. Onun yaptığı her çalışmayı destekliyoruz. Tüm iddia ve olumsuz eleştirilere rağmen ilçemiz için çok çalışıyoruz. Biz ne partimizi ne de Karaburun’u bırakırız. Gücümüzün yettiğince hem ilçemize hem de vatandaşımıza hizmet etmek için mücadele vereceğimizin sözünü veriyoruz” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

milli-savunma-bakanligi-haftaninde-bir-asker-sehit-oldu-3-asker-yaralandi

Siirt’te askeri üs bölgesine saldırı: 1 korucu şehit

izmirde-otomobil-arabauya-uctu

İzmir’de boş araziye uçan otomobilin sesini duyan vatandaşlar: “Arkadaki bina yıkıldı sandık”