in

Neptün Soyer: Şefler bizi tercih etsin

Türkiye Otelciler Federasyonu ile Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği ve Türkiye Aşçılar Federasyonu işbirliğinde GL Platform tarafından düzenlenen HORECA Fair’de turizm için yerel kalkınma masaya yatırıldı.

neptun-soyer

 “Yerel Kalkınma ve Turizm” panelinde konuşan İzmir Köy Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer, İzmirlilerin dayanışma ekonomisinin bir parçası olan kooperatifçiliği atalarından öğrendiklerini ve çok iyi yaptıklarını söyledi.

Soyer “Bir ülkenin en az 50 yıllık tarım politikası olmalı. Bunun yanında küçük aile çiftçisinin de çok iyi korunması lazım. Küçük üreticiyi korumadan ülke refahı sağlanamaz” dedi. Köylünün çok fazla çalıştığının altını çizen Soyer “Bizim sorunumuz çok fazla yapımız olmasına rağmen az ortağımızın olması. Biz insanlara kooperatifçiliği anlatamıyoruz” diye konuştu. Soyer, tarım kooperatiflerinde en önemli köprüyü şeflerin kurabileceğine dikkat çekerek “Buradan şeflere sesleniyorum, bizi tercih edin. Küçük üreticiyi özel şeflerle buluşturabiliriz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Kanarya Adaları’nda kum fırtınası

İhracatin-Yildizlari-odulleri-topladi

‘İhracatın Yıldızları’ ödülleri topladı