in ,

‘Normalleşmede tarihi bir imkan!’

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın pandemide toplumun tüm kesimleri için paketler açıkladığını belirten AK Parti’li vekil Yaşar Kırkpınar, “Birlikte başarıyoruz” dedi

ak-partili-kirkpinar-yeni-ekonomik-tedbir-paketinin-detaylarini-acikladi

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Kamu bankalarının normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için “konut kredisi“, “taşıt kredisi“, “sosyal hayatı destek” ve “tatil destek” olmak üzere 4 yeni kredi paketini hayata geçirdiğini açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığının Pandemi süresinde toplumun bütün kesimlerini kapsayan çeşitli destek kredi paketlerini hayata geçirdiğini belirten Kırkpınar, “Konuttan taşıta, yerli üretime destekten tatile kadar sağlanacak yeni finansman destekleri milletimize hayırlı olsun. Hep söylediğimiz gibi birlikte başarıyoruz.” dedi.

‘TARİHİ BİR İMKAN’

Kırkpınar, bu kapsamda kamu bankalarınca normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için vatandaşların, finansman ihtiyaçlarını uygun şartlarda sağlayabilmesi amacıyla 4 yeni kredi paketi hayata geçirildiğini ifade etti. Paketin tarihi bir fırsat olduğu vurgusunu yapan Kırkpınar, “Bu tarihi imkandan daha geniş kesimlerin istifade edebilmesi için müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere 3 büyük ilde krediye konu olacak konutlar için 750 bin liraya, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin liraya kadar kredi kullandırılabilecek. Azami 6 ay ödemesiz toplam azami 60 ay vadeli 2. el binek otomobil ve ticari taşıt kredilerinde azami limit 150 bin lira olacak” ifadelerini kullandı.

SOSYAL HAYATA DESTEK

Paket içinde sosyal hayatı destekleyecek fırsatlar da olduğunu söyleyerek bilgiler veren AK Partili vekil Kırkpınar, “Bireysel müşterilerin sosyal ihtiyaçlarının finansmanının uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya, seramik, kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet sektörlerini desteklemek amacıyla yerli üretim yapan firmalar ile anlaşmalar yapılacak. Asgari 3 bin lira, azami 30 bin lira kredi tutarı ile 6 ay ödemesiz azami 60 ay vade, aylık yüzde 0,55 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak. Sosyal hayatı destek kredi paketi kapsamında kullandırılan tüm krediler, satıcı adına bankalarda açılacak hesaba ödenecek. Sosyal hayatı destek kredisi paketi başvuruları, 5 Haziran’dan itibaren şubelere yapılabilecek. Tatil yapmak isteyen ve ilgili banka aracılığıyla maaş alan emekli ve çalışan müşterilerin tatil ve seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra turizm sektörünü desteklemek amacıyla kamu bankalarıyla anlaşma yapacak seyahat acentelerine tatil paketi satın almak için başvuran müşterilere 10 bin liraya kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunulacak” diye konuştu.

Feyaz Tatar / Özel Haber

karaburunda-reslere-dur

Karaburun’da RES’lere Danıştay’dan olumlu karar! Halk artık ‘yeter’ diyor

rehavetin-dramatik-sonuclari-olabilir

‘Rehavetin dramatik sonuçları olabilir!’