in ,

Oda ve borsaların meclisleri erteleniyor

Edinilen bilgiye göre oda ve borsaların mart ayında gerçekleştireceği meclis toplantıları erteleniyor. 

oda-ve-borsalarin-meclisleri-ertleniyor
Türkiye’de koronavirüsü saptanmasının ardından ülke genelinde oda ve borsalarda her ay gerçekleştirdikleri meclisleri erteliyor.
Edinilen bilgiye göre Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), üyelerin yeni nesil Koronavirüsünden etkilenmesinin önüne geçmek adına oda ve borsaların gerçekleştireceği toplantıların ileri bir tarihe ertelenmesiyle ilgili Ticaret Bakanlığı’ndan görüş istedi. Gelen görüş doğrultusunda virüs salgınından dolayı konsey toplantıları ve meclis toplantıları ileri bir tarihe ertelendi.

Nisan’da yapılacak

Buna göre İzmir’de, kent ile bölge ekonomisinin dinamosu olan oda ve borsaların üyelerinin katılımıyla mart ayında gerçekleştirmesi gereken meclis toplantıları da Nisan ayının son haftasına ertelenecek.  Ayrıca, müşterek meslek toplantıları ve diğer kalabalık etkinlikler de benzer şekilde ertelenecek. Odalar nisan ayında iki meclis birden yapacak. Konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmamışken, üyelere bildiriler iletilmeye başlandı. Koronavirüsü (Covid-19) nedeniyle okullar tatil edilmiş, kimi kentlerde 12 yaşımdan küçük çocuğu olan kadınlara idari izin verilmişti.
Utkucan Akkaş/Özel Haber
konakta-calisan-annelere-korona-izni

Konak’ta çalışan annelere virüs izni

torbalida-koronavirus-onlemleri

Torbalı Belediyesi tedbirleri artırdı