in , ,

Ödemiş’in tarihi camisi ilgi bekliyor

İzmir’in Ödemiş ilçesindeki tarihi Aydınoğlu Mehmet Bey Camii, son yıllarda kötü görüntüsüyle dikkat çekerken, cami ilgi bekliyor

odemisin-tarihi-camisi-ilgi-bekliyor

Yapılış tarihi 1312 yıllarına kadar uzanan, çok özel mimariye sahip olan Ödemiş ilçesi Birgi Mahallesi’ndeki Aydınoğlu Mehmet Bey Camii bakımsız kaldı. Tarihi caminin özel mimariye sahip pencere bölümlerindeki bozulmalar, duvarlarındaki rutubete dayalı dökülmelerin yaşanmasıyla ortaya kötü görüntülerin çıktığı görülürken, bölge sakinleri caminin bu kötü görüntüsünden kurtulmasını bekliyor.

Hafta içi ve hafta sonu bir çok ziyaretçiyi ağırlayan cami hakkında vatandaşlar, “Buranın en eski tarihe sahip, aynı zamanda konumu ile özellik açısından farklı mimariye sahip Aydınoğlu Mehmet Bey Camiinin pencere ve duvarlarında oluşan olumsuz etkilenmelerden dolayı, meydana gelen kötü görüntüden bir an önce kurtarılmasını bekliyoruz” şeklinde ifadelerine yer verdi.

Öte yandan, camiinin arka bahçesindeki tarihi mezar taşlarının da gelişi güzel bir şekilde atıldığı görüldü. Taşlardan bazılarının kırık olması da dikkat çekti.

-İHA

genc-taksiciyi-bayiltip-parasini-caldilar

Genç taksiciyi bayıltıp parasını çaldılar

aydinda-ayri-yasadigi-esi-tarafindan-oldurulen-anne-ve-kizi-topraga-verildi

Aydın’da ayrı yaşadığı eşi tarafından öldürülen anne ve kızı toprağa verildi