in ,

Öğretmeni azarlayarak sınıftan kovan kaymakam özür diledi

Artvin’de Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, ziyaret ettiği lisede kendisine “Hoşgeldin” diyen öğretmeni azarlayarak sınıftan kovmuştu. Kaymakam Saygın, aynı okulu bir kez daha ziyaret ederek kovduğu öğretmen Burak Kılıç’tan özür diledi.

ogretmeni-siniftan-kovdu

Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, okul ziyaretinde azarladığı öğretmenden özür diledi. Önceki “Hoşgeldin” diyen öğretmeni azarlayarak sınıftan kovan Kaymakam Saygın, aynı okulu bugün bir kez daha ziyaret etti.

”YAŞANAN HADİSE BENİ DERİNDEN ÜZDÜ”

Ziyarette konuşan Kaymakam Saygın, olayı şu sözlerle anlattı: “Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz okul ziyareti sırasında karşılıklı yanlış anlaşılma nedeniyle yaşanan hadise beni derinden üzmüştür. Pandemi koşulları gereği küçük bir heyetle gerçekleştirdiğimiz sınıf ziyaretleri sırasında sizin sonradan sınıfa gelmeniz, kim olduğunuzu o an bilmiyor olmam ve tokalaşmak maksadıyla elinizi uzatmanız sebebiyle salgın tedbirleri açısından sizi uyarma gereği duydum. Öte yandan, sizin özel eğitim öğrencimizin bakımı ile ilgilenmeniz sebebi ile sonradan sınıfa geldiğinizi anladım. Yaşanan yanlış anlaşılmadan kaynaklanan hadiseden üzüntü duyduğumu size özellikle belirtmek isterim.”

ÖZÜR DİLEYİP, HELALLİK İSTEDİ

Öğretmenimizle bir araya gelerek üzüntülerini paylaşan ve sorunu tatlıya bağlayan Kaymakam Saygın “Pandemi koşulları sebebiyle ortaya çıkan bu yanlış anlaşılmadan dolayı sizden özür diliyor ve helallik istiyorum. Ayrıca davetimi kabul etme nezaketiniz için de teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğitimi ile ilgili süreçlerde her zaman ve her koşulda tüm öğretmenlerimizin destekçisiyiz” diye konuştu. Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmeni Burak Kılıç ise Kaymakam Saygın’a yanlış anlaşılma sonucu doğan olayın bu noktaya gelmesinden üzüntü duyduğunu ve kamuoyuna yansıtılan içeriğin olayın gerçekliği ile bağdaşmadığını belirterek “Kaymakamımıza yapıcı tavrı dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi. (NTV)

hgs-ve-ogs-gecis-ihlalleri-e-devlet-uzerinden-gorulebilecek

HGS ödemesi için girdiği internet sitesi sahte çıkınca 8 bin 500 lira dolandırıldı

45-yasindaki-muhasebe-ve-finansman-ogretmeni-hasan-ali-yildirim-koronavirusten-hayatni-kaybetti

45 yaşındaki muhasebe ve finansman öğretmeni Hasan Ali Yıldırım koronavirüsten hayatnı kaybetti