İzmir basınının deneyimli isimlerinden Okan Kara, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nde İletişim ve Medya Sorumlusu olarak görev yapmaya başladı. Trakya Üniversitesi Radyo-Televizyon Bölümü mezunu olan Okan Kara, üniversite yıllarında NTV ve TRT Radyo'da başladığı mesleğini 2007 yılından bu yana İzmir’de spor sektöründe sürdürdü. Ekim 2007'de Medyaspor (MedyaAll) çatısı altında Altınordu FK'nın yapılanma ve markalaşma sürecinde görev aldı. 2023 yılı sonuna kadar Altay, Menemen FK, Gelişim Koleji ve Bucaspor gibi spor kulüplerinde medya sorumlusu, internet sitesi ve dergi editörü, sosyal medya yöneticisi ve foto muhabiri olarak çalıştı. 2024 Ocak ayından itibaren ise İlkses Gazetesi'nde her hafta cuma günleri köşe yazarlığı yaptı.

Karşıyaka Belediyesi Anaokullarında ekoloji ve sorumluluk bilinci aşılanıyor Karşıyaka Belediyesi Anaokullarında ekoloji ve sorumluluk bilinci aşılanıyor

Okan Kara, 2019, 2021 ve 2022 yıllarında İzmir Gazeteciler Cemiyeti Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Yarışması'nda spor fotoğrafı dalında birincilik ödülü aldı. 2019 yılında ise spor haberi dalında birincilik kazandı. Ayrıca Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Kaynak: Bülten