AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Pınar Özen, Çeşme Belediye Meclisi'nde partisinin sunduğu yangın güvenliği ile ilgili önergenin bir sonraki meclis oturumuna bırakılmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Özen, özellikle yaz aylarında artan yangın riski karşısında Çeşme'nin yangın güvenliğinin ciddi şekilde tehdit altında olduğunu belirtti.

‘DAHA BÜYÜK ZARARA NEDEN OLABİLİR’

Partisinin sunduğu önergede, Çeşme Merkez ve Germiyan Mahallesi gibi kritik bölgelerde bulunan hidrantların bağlantılarının yapılmamış olmasının, yangın söndürme çalışmalarında önemli bir eksiklik teşkil ettiğine dikkat çeken Özen, "Yangın hidrantlarının yetersizliği ve mevcut hidrantların bağlantılarının olmaması, itfaiye ekiplerimizin yangınlara etkili ve zamanında müdahalelerini engelliyor. Bu durum, hem vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyor hem de yangınların daha büyük zararlara yol açmasına sebep olabiliyor" dedi.

‘SONRAKİ OTURUMA BIRAKILMASI KABUL EDİLEMEZ’

Özen ayrıca, önergenin bir sonraki meclis oturumuna bırakılmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, "Yangın güvenliği konusunda atılacak her adımın ivedilikle planlanması ve uygulanması gerekiyor. Özellikle dar sokaklara itfaiye araçlarının erişimini sağlayacak yeni hidrantların hızla yerleştirilmesi ve mevcutların bağlantılarının acilen yapılması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

‘EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞMALIYIZ’

AK Parti olarak, Çeşme Belediye yönetimini bu konuda sorumluluklarını yerine getirmeye çağıran Özen, "Halkımızın güvenliği için gereken her adımı atacak ve süreci yakından takip edeceğiz. Yangın güvenliği, sadece bir siyasi mesele değil, tüm halkımızın ortak sorunudur ve bu sorunu çözmek için el birliğiyle çalışmalıyız" şeklinde konuştu.

CHP'li Nalbantoğlu'ndan yangınlara karşı toplumsal seferberlik çağrısı CHP'li Nalbantoğlu'ndan yangınlara karşı toplumsal seferberlik çağrısı

Kaynak: Bülten