in ,

‘Örgütlüysen zafer senindir!’

CHP Balçova İlçe Başkanı Binnur Akın, güçlerini örgütlü yapılarından aldıklarını belirterek, “Birliği savunan anlayış hak edilen başarıyı da getiriyor” dedi

orgutluysen-zafer-senindir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir’de kadının siyaseten değerini kanıtlar nitelikte bir ilçe, Balçova. Göreve geldiği günden bu yana örgütü güçlendirmek adına çalışmalar yaptıklarını söyleyen CHP Balçova İlçe Başkanı Binnur Akın, projelerini Ege Telgraf’a anlattı.
Kadın kolları seçimiyle birlikte bir bütün halinde çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Akın, “Balçova’da geçtiğimiz hafta gençlik kolları seçimimizi gerçekleştirdik. Bugün de kadın kolları seçimimizi yapacağız. Sonrasında ise önümüzdeki süreci takip ederek yol haritamızı belirleyeceğiz. Projelerimizle birlikte iktidar yolculuğumuzun basamaklarına çıkıyoruz. Şu anda her şey güzel… Emin olun ki ileride her şey çok daha güzel olacak” dedi.

YOĞUN BİR PROGRAM

Balçova’da kadının sesinin çok yüksek çıktığına dikkati çeken Başkan Akın, hazırlanan projelere de bunun yansıdığını belirtti. “Ana kademe seçildi ama kadın ve gençlik kolları olmadan kolumuz ve bacağımız yokmuş gibi hissediyoruz” diyen Akın, “Onlarla birlikte bir bütün olacağız. Kadın kollarımızın da seçimini tamamladıktan sonra komple bir vücut halinde yol alacağız. Şimdiden aday olacak arkadaşlarımıza sonsuz başarılar diliyorum. Şölen gibi geçen bir kongre geçireceğimize yürekten inanıyorum. Kongremizin hemen ardından da dönem içinde tüm üyeleri kapsayacak bir envanter hazırlayarak yola çıkacağız. Kırgınlık, küskünlük ve dargınlıkları bir kenara bırakarak üyelerimizin tümünü kucaklayıp örgüt olarak kenetlenmek istiyoruz. Çünkü iktidara o kadar yakınız bir yerdeyiz ki… Hal böyle olunca birlik beraberliğimizi korumalı hatta daha da güçlendirmeliyiz. Önceliğimiz gençlerimiz; genç üye sayısını artıracak, onlara yönelik etkinlikler yapacağız. Daha aktif üye kazanmak adına çeşitli projelerle vatandaşımızı faaliyetlerimiz içine dahil etmeyi amaçlıyoruz. Geçen dönem eğitime yönelik çalışmalar yapmış, köy okullarımız arasından kardeş okullar seçmiştik, bunların devamını kesinlikle getireceğiz. Başka ilçelerden Balçova’ya taşınmış vatandaşlarımız için ‘Hoş geldin’ isimli bir projemiz var. Onları ziyaret ediyor ve aramıza katılmaları konusunda çağrılar yapıyoruz. Çevre bilincini de aşılamak adına faaliyetlerimiz var. Her geçen gün su savaşları daha da artıyor. Bu dönemde her bireye düşen görevleri anlatarak doğamıza katkı sunmaya çalışıyoruz. Yoğun bir çalışma programımız var” ifadelerini kullandı.

‘HAK EDİLEN BİR BAŞARI’

İzmir’de CHP’yi her yerel ve genel seçimde rekor oyla temsil eden Balçova, CHP’nin 37. il kongresine damga vurdu. CHP Balçova eski Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, CHP Balçova İlçe Başkanı Binnur Akın yüksek oy alarak kurultay delegesi oldu. Konuyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Başkan Binnur Akın, “Balçova gerçekten örgütlü bir güç. Gücünü harekete geçirebilen, örgütlü bir yapıya sahibiz. Zaten örgütlüysen zafer senindir. Uzun yıllardır Balçova’da ilmek ilmek gücümüzü işliyoruz. Balçova Belediyesi eski Başkanımız Mehmet Ali Çalkaya’nın çalışmalarıyla başlayan ve örgüt içerisinde CHP Balçova eski Başkanımız Aygül Eryılmaz’ın icraatlarıyla pekişen bir başarı geçmişimiz var. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, hiçbir başarı tesadüf değildir. Hepsi yoğun bir alın terinin sonucudur. Kavgacı olmayan, yapıcı olan, birlik ve beraberliği savunan anlayış en nihayetinde hak edilen başarıyı getiriyor. İşte tam da bu yüzden Balçova’da örgütlü bir gücümüz var. Kongremiz de üyelerimizin oylarıyla seçilen tüm arkadaşlarımıza başarılar dilerim. Kurultay delegesi seçilmem için destek veren tüm yoldaşlarımı saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

10-yasindaki-elanur-matematikte-dunya-1-si-oldu

10 yaşındaki Elanur, matematikte dünya 1.si oldu

kanserin-en-iyi-dostu-sigara

Kanserin en iyi dostu ‘Sigara’!