in

Örnek proje ile kumsalları temizliyorlar

İzmir’de çevre duyarlılığına farkındalık oluşturmak için düzenlenen kumsal temizliği aktivitesi kurumsal firmalar arasında çok ses getirdi.

ornek-proje-ile-kumsallari-temizlediler

İzmir’de çevre duyarlılığına farkındalık oluşturmak için düzenlenen kumsal temizliği aktivitesi kurumsal firmalar arasında çok ses getirdi.

Ege Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren Japon ve Amerikan ortaklı Lansinoh Laboratories Sağlık Gereçler TİC. LTD. ŞTİ. firması geçtiğimiz sene Özel Sektör Gönüllüleri Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen “Meslek Lisesi Koçları Programı” aracılığıyla Mazhar Zorlu Anadolu Meslek Lisesi ile birlikte çalışmaya başladı. Koçluk programında yer alan isimlerden Tedarik Zinciri Müdürü Dilşad Gülay, Planlama Uzmanı Özge Can Kırbaş; program devam ederken, öğrencilerde duyarlılık ve farkındalığı arttırmak amacıyla “Sosyal Vatandaşlık” konu başlığı altında yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Çalışmalar devam edecek

Öğrenciler, firma Genel Müdürü Barbaros Karadağ ile Mazhar Zorlu Anadolu Meslek Lisesi Rehber Öğretmeni Sevgi Arık’ın da katkı ve katılımlarıyla “Çevreye Duyarlı Nesiller” başlığıyla Foça İngiliz Burnu sahilinde, kumsal temizleme etkinliğini gerçekleştirdi. Programın amacını “daha iyi nesiller yetiştirmek” olarak nitelendiren yöneticiler, Meslek Lisesi Koçları Programı’nın gelecek öğretim yılında da devam edeceğini belirtti ve kumsal temizleme aktivitesini de firma genelinde yaygınlaştıracaklarını kaydetti.

 

seyh-bedrettin-destani-cigli-sahnesindeydi

Şeyh Bedrettin Destanı Çiğli sahnesindeydi

izmirde-3-gunluk-su-cilesi-bitti-sular-aksam-verilecek

İzmir’de 3 günlük su çilesi bitti! Başkan Soyer’den su açıklaması