in ,

Oteller

Rahat ve kaliteli tatiller yapmak için mutlaka en kaliteli oteller arasından seçim yapmalısınız

Rahat ve kaliteli tatiller yapmak için mutlaka en kaliteli oteller arasından seçim yapmalısınız. Çünkü oteller sahip oldukları olanaklar ile size konaklama konusunda her türlü imkânı sağlayan tesislerdir. Her yerde karşınıza çıkabilen oteller çok farklı konseptler ile verdikleri hizmetler ile bilinirler. Dilediğiniz kadar kalabileceğiniz ve aynı zamanda kimi zaman ev rahatlığında hizmetler alabileceğiniz oteller size oda, yemek, havuz, spa, hamam, sauna, aqua park, plaj, eğlence aktiviteleri veya ulaşım gibi çok farklı olanaklar sağlayabilirler. Bu durum otellerin bulundukları sınıf ile ilgilidir. Birçok farklı sınıfa ayrılan otelleri seçerken mutlaka ihtiyaçlarınızı ve aynı zamanda beklentilerinizi belirmelisiniz.

Kimi zaman tatile gittiğinizde dünyaca ünlü otel zincirlerinin şubelerinde kalabilir kimi zaman ise bir kasabada sadece oda hizmeti veren bir apart otelde kalabilirsiniz. Her türlü otel seçeneği olduğu için gittiğinizde yerlerde seçtiğiniz şekilde hizmet alabilirsiniz. Oteller genel olarak turistik belgeli veya turistik belgesiz oteller olarak iki gruba ayrılırlar. Turistik belgeli oteller direk olarak turizm bakanlığı tarafından kontrol edilirler. Bu belgeyi alabilmeleri için mutlaka belli bir konumda olmaları ve bazı önemli kriterleri yerine getirmelidirler. Turistik belgesiz oteller ise yerel yönetimler tarafından kontrol edilirler. Otel türlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Uluslar Arası Lüks Oteller

  2. Yaşam Tarzı Hizmet Otelleri

  3. Lüks Tam Hizmet Otelleri

  4. Odaklanmış veya Seçilmiş Hizmet Otelleri

  5. Ekonomi ve Sınırlı Hizmet Otelleri

  6. Uzun Süreli Oteller

  7. Devremülk ve Destinasyon Kulüpler

  8. Motel

Hangi Amaçla Hangi Tür Otellerde Kalmak Gerekir?

Çok farklı otel çeşitleri olduğu için gittiğinizde yerlerde tam olarak hangi hizmetleri almak isterseniz mutlaka o hizmetleri sunabilen otelleri araştırmalısınız. Örneğin tatil yaparken yemek dahil olmak üzere tüm olanaklara sahip olmak isterseniz 5 yıldızlı veya ultra lüks otellerde kalmalısınız. Bu oteller size her türlü olanağı sunabilirken tatilinizin her anının dolu dolu geçmesini sağlayabilirler. Ancak daha düşük bütçeler ile sadece oda veya oda kahvaltı gibi hizmetler almak isterseniz o zaman apart veya butik otelleri tercih edebilirsiniz.

Tatillerinizi veya seyahatlerinizi geçirmek için tercih edebileceğiniz oteller arasında termal oteller, aile dostu oteller, muhafazakar oteller, balayı otelleri, kış tatili otelleri veya butik tarzı oteller yer alabilir. Bu otellerin her biri size çok farklı seviyelerde hizmetler sunabilirken aynı zamanda bu otellerde çok farklı ücretler ile kalabilirsiniz. Gitmek istediğinizde yerlerde rahat bir şekilde konaklayabilmek için önceden Holimax gibi kaynaklardan yardım alarak ilgili yerlerin otelleri hakkında bilgi alabiliriniz. Aldığınız bilgiler sayesinde gittiğiniz yerlerde hiçbir sorun yaşamadan en kaliteli hizmetleri alabilirsiniz. Eğer uzun süreli konaklama hizmetleri almak isterseniz o zaman erken rezervasyon olanaklarını değerlendirip çok daha uygun ücretler ile en kaliteli otellerde kalma şansı bulabilirsiniz.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi tanıtıldı! İşte başvuru şartları

Ortak hareket etmek durumundayız