Kuşadası'nda tatilcilerden ücretsiz şezlong ve şemsiye kararına teşekkür Kuşadası'nda tatilcilerden ücretsiz şezlong ve şemsiye kararına teşekkür

Denizli’de Dentaş Özel Eğitim Uygulama Okulu bünyesinde kurulan sera güzelliğiyle ziyaretçilerin gözlerini kamaştırıyor. Okula devam eden 180 otizmli öğrenci, serada tarım öğretmenleriyle birlikte 200 farklı türde çiçek üretiyor. DOÇEMSERA’da çiçek satışı yapılırken, özel günler için çiçeklerde hazırlıyor. Dentaş Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdür Vekili Ömer Şafak, "Okulumuz bünyesinde, kurulu seramızda orta-ağır otizmli öğrencilerimiz ile lise öğrencilerimiz haftalık 8 ders saati uygulama seramızda ders işlemektedir. Okulumuz da 180 orta-ağır otizmli öğrenciye eğitim vermektedir. Uygulama seramızda öğrencilerimiz tarım öğretmenlerimizle birlikte, 200 den fazla bahçe ve ev bitkisi yetiştirmektedir. Seramızda öğrencilerimiz tarafından yetiştirilen çiçeklerin satışı da yapılmaktadır. Öğrencilerimizin eğitimine büyük katkı sağlayan seramız adeta cennet bahçesini andırmaktadır. Seramızdan satışta yapıyoruz. Halkımızı seramızı gezmeye kafemizde güzel zaman geçirmeye davet ediyoruz" dedi.

Herkesin seveceği çiçekler
Seranın, otizmli öğrencilerin eğitim aldığı çok özel ve kesinlikle görülmesi gereken bir yer olduğuna dikkat çeken Müdür Vekili Ömer Şafak, "Serada mevsimlik çiçekler, iç mekan bitkiler, balkon çiçekleri, kaktüs ve sukulent çeşitleri ile hediyelik çiçekler yetiştirilmekte; aranjman ve dekoratif saksıların satışı yapılmaktadır. Mevsimlik çiçekler menekşe, çin karanfili, aslanağzı, çuha, bellis papatya, süs lahanası, begonya, kadife, rozet,zinya, ipek, gazanya iç mekan bitkiler orkide, guzmanya, paşa kılıcı, yucca, zamia, deve tabanı, antoryum, marginata, areka, açelya, gardenya, kalanşo, yılbaşı çiçeği, fil kulağı, lilyum, bonsai, barış çiçeği, pachira, kraton, starliçe, dua çiçeği balkon çiçekleri her mevsim balkonları süsleyen bodrum papatyası, petunya, çeşme papatyası, sardunya, ortanca, yasemin, gül, mavi papatya, gazanya, karanfil, alisyum, begonvil, zinya ve cam güzeli gibi çiçekler serada yetiştirilmektedir. Kaktüs ekinoks kaktüslerden özel tür kaktüslere kadar 100'den fazla çeşidi ile seramızda üretimi ve satışı yapılmaktadır" diye konuştu.

Kaynak: İHA