in ,

Özdere sakinlerine Hızır gibi yetişecek!

İzmir kent merkezine 70 kilometre mesafedeki turizm beldesi Özdere, yakında hayırseverlerin katkısıyla büyük bir eksiği giderecek sağlık kuruluşuna kavuşacak

ozdere-sakinlerine-hizir-gibi-yetisecek

 Menderes’e bağlı eski belde belediyesi Özdere’de büyük bir ihtiyaca cevap verecek sağlık hamlesinin heyecanı yaşanıyor. Kent merkezine olan uzaklığı nedeniyle sahil kesiminde sağlık problemleri kısa zamanda çözülemiyor. Kişi ve kurumların katkılarıyla yakında bu sorun çözüme kavuşacak.

‘HAYIRLI OLSUN’

Özdere’de oluşturulacak sağlık kuruluşu için hayırsever Ali ve Halime Kaya çifti katkı sağlayacak. Kaya çifti katkı vereceklerini bir protokol ile beyan etti. Protokol imza töreninde konuşan Ali Kaya, “Birlikte yaşamaktan mutlu olduğumuz Özdere sakinleri zaman zaman sağlık problemleri yaşıyor. Dostlarımızın ve komşularımızın daha hızlı ve kaliteli bir sağlık hizmeti almasını arzu ediyoruz. Yeni sağlık birimi iyi bir çözüm olacaktır. Yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldık. Bunun için aile birikimimizden katkı sağlama kararı aldık. Yıllardır bir hayır hasenat yapmak için bir fırsatın doğmasını arzu ediyorduk. Allah sağlık kuruluşuna katkı vermeyi nasip etti. Şimdiden halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. Hayırsever Halime Kaya ise gelecek dönemde bölge halkına eğitim katkısı vermek için bir de okul yaptırmak istediklerini söyledi.

‘2 İSTERKEN 5 OLDU’

Yıllardır hayalini kurdukları projenin hayata geçecek olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirten Dr. Filiz Aktoprak, “Ben yıllardır burada görev yapıyorum. İki aile hekimi hizmet veriyoruz. Nüfus kalabalık ve yaz döneminde turizm hareketleri nedeniyle sayı katlanıyor. Biz iki hekimin daha gelmesini istiyorduk. Aile Hekimleri birimi istiyorduk. Yerel yönetimlerden destek bulmuş ancak işin tamamının yapılabilmesi için destek bulamamıştık. Şansımıza Ali bey ve Halime hanım destek oldu. Belediyemiz de bize üç katlı en geniş alanı verdi. Geniş bir Aile Hekimliği Merkezi olacak. Mart ayında merkeze geçmeyi planlıyoruz. Tüm Özdere halkına ve turizm sezonunda çok büyük bir kitleye hizmet vereceğiz. Yeni projeyle birlikte 2 hekimle verdiğimiz hizmeti 5 doktorumuzla vermiş olacağız” diye konuştu.

‘İŞÇİLİK BİZDEN’

Projenin hayata geçmesini sağlayacak inşaat mühendisi Hasan Tahsin Kaya, “Belediye binayı tahsis etti. Binada yapılması gereken işçilik haricinde 1 milyon 300 bin liralık bir çalışma yapılacak. Biz kurum olarak işçilik ücreti almadan sağlık kuruluşunu yapacağız” ifadelerini kullandı.

‘İHTİYACIMIZ VAR’

Protokolün yapılması için tarafları bir araya getiren Çukuraltı Mahalle Muhtarı Mehmet Çolak, “Aile Hekimliği Merkezi ve Acil Servis’i hayata geçireceğiz. Belediye, Sağlık Bakanlığı ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızdan toplamayı hedeflediğimiz 200 bin liraya ihtiyaç var. Katkı sağlayanların isimleri sağlık kuruluşumuzda yaşayacak” diye konuştu.

Nihat AK- Özel Haber

karabaglar-mumcuyu-unutmadi

Karabağlar Mumcu’yu unutmadı!

bakan-nebati-izmir-iktisat-kongresinin-detaylarini-acikladi

Bakan Nebati, İzmir İktisat Kongresi’nin detaylarını açıkladı