YSK 'Hatay' ve 'Ordu' için kararını verdi YSK 'Hatay' ve 'Ordu' için kararını verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İzmir'de mevcut başkan Tunç Soyer yerine Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı aday göstermişti. Soyer, aday gösterilmedikten sonra Tugay'ın seçim çalışmalarına katılmamasıyla dikkat çekmişti. Soyer ayrıca Özel'in "CHP Yurtdışı Danışmanlığı" görevini de reddetmişti.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinin ardından Sözcü Gazetesi'nden İsmail Saymaz'a konuşan Özgür Özel, Soyer ile ilgili "Tunç Soyer, en büyük hayalkırıklığım." ifadelerini kullandı.

'İZMİR'İ DEĞİL KENDİSİNİ DÜŞÜNDÜ'

Saymaz'ın "En büyük hayal kırıklığınız nedir?" sorusunu yanıtlayan Özel, "Tunç Soyer’dir en büyük hayalkırıklığım. Çağırdım, anlattım. Cemil Tugay’ın ankette en yüksek oyu alan iki isimden biri olduğunu kendisi de gördü. Yurt dışı görev teklif ettim. Memnun oldu. Akşam yemeğe çıktık birlikte. “Kıbrıs, Amerika ve Brüksel’deki temsilcilikle birlikte Pekin ve Moskova’da şube açalım. Yurt dışı ilişkilerde iyisiniz” dedim. “Onore oldum, çok sevindim” dedi. Gitti, birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım… Kimseye küskün değilim ama İzmir’de kazanmamız için hiçbir şey yapmadı. İzmir’de tehlike çanlarının çaldığı günler oldu. İzmir’i değil, kendisini düşündü. O yüzden çok kızıyorum ona." dedi. 

Kaynak: EGE TELGRAF