in ,

Özöktem: İyilik eli sofralara değecek

Vatandaşa destek için çalıştıklarını söyleyen İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Serap Özöktem, “Partili partisiz herkese ulaşmak için çok çalışıyoruz” dedi

ozoktem-iyilik-eli-sofralara-degecek

Korona virüs salgını nedeniyle zor günler yaşayan vatandaşlar için Türkiye’nin dört bir yanında dayanışma kampanyaları devam ediyor. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte ‘Sofrada bizim de bir payımız olsun’ diyen İYİ Partililer İzmir’de yeni bir kampanya başlattı. ‘İyilik Eli’ adı altında hazırlanan yardım kolileri, ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ulaşmaya başladı.
“Korona virüs salgınıyla mücadelede destek ve Ramazan ayı minasebetiyle vatandaşa erzak yardımı yapmak istedik” diyen İYİ Parti İzmir Sivil Toplumlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Özöktem, “Normal şartlarda da zorda olan vatandaşlarımıza Eelimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Kısa süre önce Elazığ depreminde de yapmıştık. İlk önce hep ‘karınca kararınca’ diye başlıyoruz ve sonra destekler çığ olup büyüyor. İhtiyacı olan kişileri çok önceden belirledikleri için hazırladığımız kolileri ilçe başkanlıklarımıza gönderiyoruz. Az veren candan çok veren maldan olurmuş. Bizde gönlümüzden geçtiğince bütün il yöneticilerimizle birlik destek olduk. Paylaşımı yaptıktan sonra telefonlarımız da susmadı. Destek mesajlarının ardı arkası kesilmiyor; hem de partili partisiz” dedi.

‘YENİDEN HATIRLADIK’

Sürecin toplumsal anlamda yardım duygusunu yeniden canlandırdığını vurgulayan Özöktem, “Yardım bizim ruhumuzda var. Hele ramazan sebebiyle zekatlar, fitreler var. Hepsi şimdi bu destek paketine gidiyor. Yardım yapılmadı henüz topluyoruz. İl binamızın altında depolanıyor. Malum sokağa çıkma yasağı var. Pazartesi günü ilçelere gönderilmeye başlanacak. Pazartesi öğlene kadar katkıda bulunulabilir. Mart ayının belirdiği günden itibaren herkes birbirine yardım etmeyi öğrendik. Komşuluk önem kazandı. Birbirimizin farkında vardı. Öyle bir toplum olmuştuk ki koşuşturmanın arasında selam vermeyi unutmuştuk. Bazı duyguların hatırlandığını düşünüyorum. Bizler de bu duygular içinde asla parti ayrımı gözetmeden, partili ve partisiz herkese ulaşmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

karsiyakada-sosyal-mesafeli-1-mayis

Karşıyaka’da sosyal mesafeli ‘1 Mayıs’ töreni

maskematikler-simdi-de-karsiyakada

Maskematikler şimdi de Karşıyaka’da