Etkinlikle ilgili bilgi veren Koordinatör Doç. Dr. Füsun Aşkar, “Pecha Kucha” (chitchat-çene çalma), 20 saniye süresince 20 görseli toplam 6 dakika 40 saniye süresince sunma biçimidir. Özellikle tasarım dünyasında kullanılan bu etkinliği akademik ortama taşımaktaki amaç yeni jenerasyonun ilgisini çekmektir. Kısa sürede etkin, keyifli ve bol bilgi içeren bu etkinlik, lisansüstü öğrencilerimizin dans çalışmalarının çeşitli bağlamları üzerine yaptıkları araştırma konularından oluşuyor. Öğrencilerimiz, literatür tarayarak kuramsal bilgiyi filtreleme becerisi kazanıyor, sunumlarıyla hedef kitle olan lisans öğrencilerinin fotografik hafızalarına dokunuyor ve kuramsal vizyonlarını genişletiyor. Bu deneysel arena lisans öğrencilerini lisansüstü eğitime özendiriyor; bu bakımdan bu etkinliği benimsiyor ve sürdürmeyi düşünüyoruz” dedi.

Çal'daki yangının ardından zarar tespit çalışmalarına başlandı Çal'daki yangının ardından zarar tespit çalışmalarına başlandı

Doç. Dr. Aşkar, “Bu yılki etkinlikten sonra bilgilerin değerlendirme işlemini daha eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek için web platformunda Quizizz programı ile ilk üçe giren öğrencilerimize kitap hediye ettik ve ilgiyi canlı tutmayı sağladık. Bu yıl etkinliğimiz ‘McDonaldlaşma’, ‘Kinesphere’, ‘Choreomusicology’, ‘The medium is the message’ ve ‘Simulakr’ konularıyla gerçekleşti. Çalışmaya özenle katkı sağlayan yüksek lisans öğrencilerim Cihan Babacan, Efe Başdemir, Emirhan Dondar, Şafak Hasan Kahraman ve Ulaş Can Şahin’e, katılımlarıyla etkinliğe değer katan meslektaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Koordinatör Doç. Dr. Aşkar ve çalışmaya katkı veren öğrencilere “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

Kaynak: Bülten