in ,

Piyangocunun buruk bayramı

Her yıl bilet satışlarının arttığı aralık ayında bu yıl beklentilerin karşılanmadığını söyleyen Başkan Çakmak, “O eski güzel, şaşaalı günlerimizi yitiriyoruz” dedi

Türkiye’nin ‘altın yumurtlayan tavuğu’ Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi için geri sayım başladı. Yeni yıla zengin olarak girme hayali kuran vatandaşların beklediği Milli Piyango 2021 yılbaşı özel büyük ikramiye ve amorti çekilişi bugün saat 23.00’da yapılacak. Çekilişin her yıl milyonlarca insana umut verdiğini hatırlatan İzmir Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Paşa Çakmak, piyango bayilerinin bayramı olan aralık ayının bu sene geçen yıllara oranla daha buruk geçtiğini söyledi.
Yeni sisteme geçişte yaşanan sıkıntıların yaşananlara büyük etkisi olduğunun altını çizen Başkan Çakmak, “Bayilerimizin kapandı, yeni sisteme ayak uydurmakta zorlanan bayilerin işi bıraktı. Normalde aralık ayında her köşe başında bir piyango bayi görürdünüz. Vatandaş normalde klasik piyangoyu istiyor, bu konuda da sıkıntılar var. Çeyrek bilet 25, yarım 50, tam bilet ise 100 lira. Vatandaşın zaten alım gücü bir hayli düştü. Bir de bunun yanı sıra çıkan olumsuz haberler de işlerimizi çok fazla etkiledi. Tüm bunların sonucunda bu yıl bizim işlerimiz de bir hayli düştü. Zaten bundan önceki dönemde de büyük sıkıntılar içindeydik. Bilet satışlarında hafif bir kıpırdama olsa da bayilerimiz çok yetersiz. O yüzden işler istediğimiz gibi yürümüyor. Umudumuz bu aydı ancak o da olmadı… Anladık ki, o eski güzel, şaşaalı günlerimizi her geçen gün yitiriyoruz” dedi.

BİLETİ OLANLAR DİKKAT!

En büyük sıkıntının ise yeni yıldan sonra yaşanacağını ileri süren Çakmak, “Hala geçmiş yılın yılbaşı amortileri dışarıda. Bunları toparlayan bayi yok, vatandaş mağdur… 2019’da satılan yılbaşı biletlerine çıkan ikramiyeleri vatandaşımız almamış. Bununla ilgili ciddi sıkıntılar var. Bizler de genel müdürlükle görüştük. Vatandaşlarımız piyango biletlerini bayilerden tahsil edememeleri durumunda Milli Piyango İdaresinin Genel Müdürlük adresine ya da Milli Piyango İdaresi Şubeleri’nin adresine isim, soy isim ve hesap numarasını ekleyerek internet ortamında PTT aracılığıyla göndermeleri durumunda, PTT alındı tarihi idareye ibraz tarihi olarak esas alınıp işlem yapılacak. Bugün son gün. Lütfen vatandaşlarımız kazandıkları ikramiyeyi kaybetmesin, başvurularını aksatmadan yapsın. Yoksa ikramiyelerini bir daha geri alamayacaklar, kazandıkları şans hazineye devredilecek” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞA ÇAĞRI

Son olarak, büyük çekiliş öncesinde bugün de satışların devam ettiğini hatırlatan Başkan Çakmak, “Vatandaşlarımıza en büyük çağrımız: Piyangoyu lütfen bayilerden alın. Kesinlikle marketlerden, bayi olmayan kişilerden alışveriş yapmayın. Gerekirse odamızı arayın, biz sizi yönlendiririz. Son ana kadar hem vatandaşımız iyiliği hem de piyangonun eski günlerine kavuşması için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

ahmet-dogruyoldan-saglikcilarin-izinlerinin-iptaline-tepki

‘Ölüm, mizah konusu yapılmamalı!’

sakaryada-yangin

6 günde çıkan 8 farklı yangında 4 kişi hayatını kaybetti!