in ,

Prof. Dr. Yıldırım: “Din tacirlerine itibar etmeyelim”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Karşıyaka Kaymakamlığının düzenlediği program dahilinde ”15 Temmuz ve Din İstismarı” konulu konferansla devam edildi

prof-dr-yildirim-din-tacirlerine-itibar-etmeyelim

Karşıyaka Müftülüğü’nce düzenlenen ”15 Temmuz ve Din İstismarı” konulu konferans Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yıldırım tarafından verildi.
Karşıyaka Belediyesi Ziya Gökalp Kültür Merkezi’ndeki programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an Tilaveti okundu. İlçe Müftüsü İsa Gürler’in açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Prof. Dr. Mustafa Yıldırım “15 Temmuz ve Din İstismarı” üzerine konferans verdi.
FETÖ’nün dini istismar ederek insanları aldattığını belirten Prof. Dr. Mustafa Yıldırım şunları söyledi: “Dinin iki temel kaynağı vardır, bunlar Kur’an ve Hz. Peygamberdir. Dinin temel kaynağından uzaklaşıldığı takdirde araya aracılar, komisyoncular girer. Kul ile Allah arasına giren aracı ve komisyoncular ise menfaat devşirirler. Dini istismar edenlerden uzak durulmalıdır. Çünkü Allah’a ulaşmak için, dini yükümlülük ve ahlaki görevlerimizi yapmak için bir aracıya komisyoncuya ihtiyacımız yoktur. Allah insana şah damarından daha yakındır. Ayrıca Yüce Allah insana akıl vermiştir. Aklını ve iradesini de asla bir kişiye veya bir yapıya teslim etmemelidir. Yüce Allah Kur’anda insanlardan aklını kullanmalarını istemiştir. Aklımızı, irademizi başkasına teslim etmemeliyiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizi kurar kurmaz Genelkurmay Başkanlığını ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kurmuştur. Devletin bu kurumları önemli kurumlardır. Dini konularda devletimizin kurumu olan Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu kararlarına itibar edelim. Dini ve dini duygularımızı istismar ederek çıkar elde etmek isteyenlere komisyonculara din tacirlerine itibar etmeyelim. Dinimizi sahih bilgiye dayalı olarak doğru bir şekilde öğrenelim”
Programa Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Belediye Başkan Vekili Saat Çağlın, İlçe Müftüsü İsa Gürler, İlçe Emniyet Müdürü Metin Yalçın, İlçe Jandarma Komutan Vekili Cesur Yiğit, Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kâmil Karadeniz, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

cesme-projesinin-su-sorunu-sudan-ucuza-cozulecek

‘Çeşme Projesi’nin su sorunu sudan ucuza çözülecek

19-kisi-dugunde-korona-viruse-yakalandi

19 kişi düğünde korona virüse yakalandı