in ,

PTT’nin 180. kuruluş yıl dönümü İzmir’de de kutlandı

PTT’nin 180. kuruluş yılı İzmir’de kutlandı Posta ve Telgraf Teşkilatının (PTT) 180. kuruluş yıldönümü İzmir’de düzenlen etkinliklerle kutlandı

Posta ve Telgraf Teşkilatının (PTT) 180. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında ilk tören Cumhuriyet meydanında düzenlendi. İzmir PTT Başmüdürü Adnan Sert ve yöneticiler Atatürk Anıtına çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.  PTT Pasaport merkez şubesinde düzenlenen törende ise işlem sırası alan 180. Müşteri 58 yaşındaki emekli polis İsmail Kayalı’ya çiçek, Filatelik hediye, PTT Logolu eşyalar içeren çanta hediye edildi.


PTT’nin 180.kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren PTT Karşıyaka merkez müdürlüğü çalışanı Hatice Şeker’e ödülünü Başmüdür Adnan Sert verdi.
PTT’nin kuruluşun 180. yılı kutlamaları kapsamında Başmüdür Adnan Sert ve bir grup PTT çalışanı İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret etti.  Başmüdür Sert, Vali Köşger’e “Milli Mücadele’nin 100. Yılı” konulu albümü hediye etti.
İzmir PTT Başmüdürü Adnan Sert, PTT’nin 23 Ekim 1840 yılında posta nezareti altında kurulduğunu, 180 yıldır kesintisiz hizmet verdiğini belirterek şunları söyledi. “PTT A.Ş bu yıl 180. yaşını kutluyor. İki asra yaklaşan tecrübesi ile vatandaşlara hizmet veren PTT A.Ş.’nin bir dünya markası olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT A.Ş olarak, yenilikçi bakış açısıyla, teknolojik yatırımlarımızı, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla da ürün ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün artırmayı sürdürüyoruz. Bir dünya markası olma yönünde çalışmalarımızı hızlandırarak, sektörel anlamda yeniliklerin öncüsü olan inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak 180 yıl önce atılan tohumların meyvelerini alıyoruz. Teknolojik yatırımlarıyla Türkiye’nin yarınına değer katacak önemli bir aktör olarak, ülkemizin dünya ile entegrasyonunu sağlamaya devam ediyoruz.

“Pandemi döneminde milletimizin en büyük destekçisi”

Ülkemizde ve dünyada posta teşkilatlarının öneminin anlaşıldığı pandemi döneminde, tıpkı dün olduğu gibi bugün de milletimizin en büyük destekçisi olan PTT ailesi olarak, ülkemiz için mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla çalıştık. Bu süreçte büyük bir vefa örneği sergileyen PTT emekçileri, maske dağıtımından sosyal yardımlara, maaş ödemelerinden lojistik hizmetlere kadar birçok konuda vatandaşların yanında oldu. Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı göreviyle güçlü ve karar alıcı konumumuzu bir adım öteye taşıyarak, ülkemizi uluslararası platformlarda gururla temsil ettik. Her geçen gün kendini ve hedeflerini geliştiren PTT ailesi olarak, ülkemizi her alanda temsil etme anlayışımızı sürdürürken, 2023 hedeflerimize de sağlam adımlarla ilerliyoruz”

Yılmaz Durmaz

İzmir’de bir köy karantinaya alındı

Başkan Soyer’in Seferihisar mesaisi