in ,

Ramazan Kurtoğlu: Bu deprem yüzde 90 yapay depremdir

HAARP uzmanı olduğu söylenen Ramazan Kurtoğlu, “Bu deprem yüzde 90, tetiklenmiş depremdir” demesi sosyal medyada gündem oldu

ramazan-kurtoglu-bu-deprem-yuzde-90-yapay-depremdir
ramazan-kurtoglu-bu-deprem-yuzde-90-yapay-depremdir

Kahramanmaraş’taki iki büyük depremden sonra başlayan “yapay deprem olur mu” polemiğine birçok kişi katıldı. Tartışma ise Amerikan savaş gemisinin Türkiye’ye gelmesi ve ardından İstanbul Kağıthane’de yaşanan 3.1 büyüklüğündeki deprem yaşanmasıyla sosyal medyada başladı.

Kahramanmaraş’taki depremle beraber ise ABD’de toprak altını araştıran HAARP sisteminin “depremi tetikleyeceği” öne sürülmüştü. Beyaz TV’de yayınlanan “Ne var ne yok” adlı programda bu konu işlendi.

Programa katılan akademisyen ve ekonomist Ramazan Kurtoğlu HAARP iddiasını yeniden dillendirdi. “Bu deprem yüzde 90, tetiklenmiş depremdir” diyen Kurtoğlu, programın sunucusunun “iteklenmiş deprem” tabirini de desteklemesi gündeme oturdu.

HAARP nedir?

HAARP, Türkçe karşılığı “Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı” olarak bilinen, Amerika Birleşik Devletleri’nin Alaska eyaletinde bulunan bilimsel bir projedir. Yetkililere göre bunun amacı füzeleri havada imha etmek, toprağın altını incelemek, denizaltılarla haberleşmeyi kolaylaştırmak, ve büyük bir alandaki tüm haberleşmeyi kesmek gibi çok çeşitli amaçları vardır.

 

 

manisada-alti-okula-yikim-karari

Manisa’da altı okula yıkım kararı

kamu-bankalari-depremzedelerin-borclarini-siliyor

Kamu bankaları depremzedelerin borçlarını siliyor!