in ,

“Roman vatandaşlarımıza mutlaka yer gösterilmeli”

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı İlter Etike, belediyenin çadırları alternatif yer göstermeden sorgusuz sualsiz kaldırmasının doğru olmadığını söyledi

roman-vatandaslarimiza-mutlaka-yer-gosterilmeli

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı İlter Etike, Çeşme’de yaşayan roman vatandaşlara ait çadırların kaldırılmasına yönelik eleştirilerde bulundu. Olağan süreçte güzel gelişmelerin de olduğunu belirten Etike, “Çeşme’de yaz mevsimine rağmen salgın riski mevcut değil’ dedi.

Çeşme’de Roman vatandaşlara ait çadırların belediye ekipleri tarafından toplanmış olmasına yönelik konuşan Etike, “Çadırlar yıllardır hep oradaydı. Belediyenin her yıl orayı kaldırma girişimi vardı. Bu sene yer göstermeden, alternatif sunmadan insanların çadırlarını yıktılar. Vatandaş mağdur ama sonuç olarak başka yerde olmaları daha mantıklıydı. Çeşme’nin girişinde bulunmamaları daha iyiydi. Lakin direk vatandaşı itmek yerine bir yer gösterilip, taşınsa daha iyi olurdu. Çoluk çocuk var. Vekilimiz Cemal Bekle bu konuya tepki koydu, CHP’li Vekil Özcan Purçu da öyle. Bir alternatif dinlenmeden zabıta ekipleri o insanları oradan kaldırdı. Bu anlamda üzücü bir hadise oldu” açıklamalarında bulundu.

‘TEK VAKA’

Çeşme’de bir diğer gündem ise tatil sezonunun açılması ile birlikte salgında bulaş riskinin artıp artmadığı oldu. Bu anlamda çok olumlu bir tablo ile karşılaştıklarını söyleyen Etike, “Çeşme ilçemizde yaz ile beraber kalabalığın artması nedeniyle bir risk endişesi oldu. Fakat kolluk kuvvetleri çok iyi çalışıyor. Gerekli alanlarda duran bekçi ve polis arkadaşlar herkesi uyarıyor. Bir yandan ise tabloya baktığımızda bizim ilçemizde bir pozitif vakamız var. Sağlık durumu ise ağır değil, oda iyileşecek. Başka vakamız yok. Bulaş riski için hastanemiz ve emniyet güçlerimiz çok ama çok iyi çalışıyor. Bu anlamda teşekkür borçluyuz. Yaz mevsiminde ilçemizde bulaş riskinin azalmasının nedenleri bunlar” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

destekler-can-verdi-ama-borclar-artti

‘Destekler can verdi ama borçlar arttı!’

izmirde-elinde-pompali-ile-gupegunduz-sokak-ortasinda

İzmir’de elinde pompalı ile güpegündüz sokak ortasında