Saadet Partisi'nin İBB Başkan Adayı Tanıtım Toplantısı 28 Ocak Pazar günü saat 12.00’de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Partinin İBB Başkan Adayı İstanbul Milletvekili Birol Aydın oldu. Birol Aydın, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde ittifak çerçevesinde CHP listesinden İstanbul Milletvekili olarak Meclis'i girmişti. Saadet Partisi'nin Türkiye geneli aday tanıtım toplantısı ise 3 Şubat'ta Ankara ATO Kongre Merkezi'nde yapılacak.

BİROL AYDIN KİMDİR?

1969 yılında Gümüşhane Şiran'da doğan Birol Aydın, lisans eğitimini 1992-1997 yılları arasında Tunus Zeytune Üniversitesi Yüksek İslam Uygarlığı Fakültesi'nde tamamladı.

Cumhur İttifakı'nın İzmir adayı Dağ, mimarlar ve mühendislerle buluştu Cumhur İttifakı'nın İzmir adayı Dağ, mimarlar ve mühendislerle buluştu

Aydın, 1997-2012 yılları arasında Tunus ve Kocaeli'de çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerde bulundu.

Siyaset hayatında Fazilet Partisi Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı gibi görevlerde bulunan Aydın, 2006 yılından bu yana Saadet Partisi GİK Üyesidir.

Birol Aydın, 2010-2019 yılları arasında sırasıyla Teşkilat, Tanıtma, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Saadet Partisi Parti Sözcüsü ve TBMM 28. Dönem İstanbul Milletvekili olan Aydın, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: NTV