in ,

Sağanak yağış denizi taşırdı, aşırı rüzgar konteyneri devirdi

Bornova’da lojistik firmasına ait olan ve üst üste istif halinde bulunan konteynerlerden biri aşırı rüzgar nedeniyle otomobilin üzerine devrildi. Ayrıca, sağanak nedeniyle deniz taştı. 

izmirde-deniz-tasti-araclar-suyun-icinde

Olay, sabah saatlerinde, Pınarbaşı Mahallesi’nde faaliyet gösteren lojistik firmasına ait depoda meydana geldi. Üst üste istifli olan boş konteynerlerden biri aşırı rüzgara dayanamayıp, aşağıda park halinde olan otomobilin üzerine devrildi.

Olayı gören firma çalışanları otomobilin yanına koştu. Hasarın oluştuğu olay, paniğe neden oldu. Konteyner ve otomobil, vinçle olay yerinden kaldırıldı. Öte yandan, kent genelinde sabah saatlerinde başlayan ve öğlen saatlerinde etkili olan sağanak, cadde ve sokaklara su basmasına neden oldu. Konak ilçesine bağlı Alsancak Mahallesi’nde sağanak nedeniyle deniz taştı. Sürücüler ve halk zor anlar yaşadı.

Esnaftan belediyeye tepki

İzmir’de, meteorolojinin hem vatandaşlara hem de balıkçılara yaptığı kuvvetli lodos ve fırtına uyarısı karşılık buldu. Saatteki hızı 70 kilometreyi bulan lodos nedeniyle, Kordonboyu’nda deniz taştı. Cadde ve sokaklar göle dönerken, birçok işyerini su bastı. Öğleden sonra başlayan yağmur da zaman zaman sağanak şeklinde yağdı. Birçok esnaf kendi çabasıyla dükkanlarına giren suları tahliye etmeye çalıştı. Şehrin birçok noktasındaki araç trafiğinde sıkışıklıklar meydana gelirken, trafik polisleri sıkışan trafiği açmak için önlem aldı. Kuvvetli esen rüzgar nedeniyle, ağaçlar da devrildi.

‘Her sene aynı durumu yaşıyoruz’

Kordondaki bir kafeteryada çalışan Özcan Gökay (22), “Her sene aynı durumu yaşıyoruz. Rüzgar biraz fazla esince manzara hep bu oluyor. Emekçinin hakkının yenmemesi lazım. Belediyenin buralara önlem alması lazım” dedi. Bir diğer kafeterya çalışanı Özkan Düz (24) de, “5 kişi kendi çabalarımızla suları tahliye etmeye çalışıyoruz. Burada yağmura karşı bir savaş veriyoruz. Belediyenin yapmış olduğu hiçbir çalışma yok. Bu nereye kadar böyle devam eder bilmiyoruz” dedi. (DHA)

evdeki-kazalar-can-yakmasin

‘Evdeki kazalar can yakmasın!’

ucak-kazasinda-olenlerin-kimlikleri-belirlendi

Uçak kazasında hayatını kaybedenlerin kimlikleri belirlendi