in ,

Sağlık Bakanı Koca: Belirti olmaması sizi yanıltmasın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca;  “Ülkemiz, virüsün dünya kamuoyuna duyurulduğu 31 Aralık 2019’dan itibaren, bu tehdidi, sözün bilime ve bilim insanlarına bırakılacağı bir sağlık sorunu olarak ele almıştır”dedi.

saglik-bakani-koca-virusun-ulkemizde-olma-ihtimali-cok-yuksek

Sağlık Bakanı Koca; “Bir halk sağlığı tehdidini diğer tüm konulardan ayıran stratejiye güvenin. Yüce Meclisimiz, Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi Yasa Teklifi ile beklediğimiz adımı attı. Sağlık çalışanlarımızın salgınla mücadele ettiği günlerde bu zamanlama çok anlamlıdır. Değerli vekillerimiz sizlerden istirhamımız, tasarının Meclis’in tümünün Evet oyuyla hemen yasalaşmasıdır.

Genç arkadaşlardan isteğim şu: Belirti olmaması sizi yanıltmasın. Virüsü yenemeyecek kişilere virüs bulaştırma ihtimaliniz olduğunu unutmayın. Hareketli günlere mola verin, bu molada kararlı olun. Mücadelede siz hangi tarafta yer alırsanız, şans o tarafta olacak, bunu unutmayın. Hikmetli bir söz, hepimiz birbirimizin eli, ayağı, gözü, kalbiyiz der. Kendimizi korumanın yolu, başkasına dikkat ve özenden geçer. Toplumumuz bu dikkate sahip. Toplumumuzda yüksek bir duyarlılık var. Hepimiz emin olalım: Millet-Devlet el birliğiyle, Koronayı mutlaka yeneceğiz.”

izmirde-kontrol-noktalarinda-ates-kontrolu

İzmir’de kontrol noktalarında ateş kontrolü

Koronavirüsten 1101 kişi hayatını kaybetti