in ,

‘Sağlık ordusuna sıcacık bir mola…’

Her gece 100 farklı sağlık emekçisinin yüzünü güldüren Bayraklı Smyrna Lions Kulübü ve destekçileri, “Yaptıkları unutulmaz. Gerçekten minnettarız” dedi

Korona virüs salgını nedeniyle daha önce benzerlerine çok az rastlanmış günler yaşıyoruz. Birinci dalganın ikinci kez zirve yaptığı salgından hepimiz etkilensek de sağlık çalışanları sürecin başından bu yana gösterdikleri üstün performansın ardından tükenmişlik, endişe, stres ve aşırı yoğun mesailerle mücadele ediyor. Sağlıkçıların bu zorlu mücadelelerinde bir dakika dahi olsa rahat bir nefes sağlamalarını amaçlamak adına yeni bir proje başlatan Bayraklı Smyrna Lions Kulübü, ince fikirleriyle her gece şifa için alın teri dökenlere ‘Size Minnettarız’ diyor.
Her gece 100 sağlıkçının yüzünü güldürmek için yollara düştüklerini belirten Bayraklı Smyrna Lions Kulübü Başkanı Özcan Turhan, kampanyalarını Ege Telgraf’a anlattı. Projenin fikir babalığını da üstlenen Turhan, “Kulüp olarak yaklaşık 10 günlük bir süre içinde her akşam 100 sağlık çalışanımızın yüzünü güldürecek şekilde sıcak sandviç, yine sıcak irmik helvası ve içecek ikram ediyoruz. Daha önceden belirlediğimiz hastane ve çalışan sayısına göre yüzlü paketler halinde ulaştırıyoruz. İlk gün Alsancak Devlet Hastanesi ile çalışmalarımıza başladık; Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bornova Türkan Özilhan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Turgutlu Devlet Hastanesi, SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde pandemi bölümlerinin sağlık personeline destek verdik. Bu çalışmalar kapsamında İzmir’in marka değerlerinden Kardeşler Büfe ile anlaştık. Her akşam saat 18.30 gibi servis hazırlığına başlıyor, paketlerimizi 19.30 gibi hastanelerimize ulaştırıyoruz. Organizasyonumuzu arkadaşlarımızla dönüşümlü olarak gerçekleştiriyoruz” dedi.

‘İHTİYAÇLARI GÖRDÜK’

“Sağlık çalışanlarımız bizler için aylardır cansiperane çalışırken çok zor bir süreçten geçtiklerine hepimiz şahit olduk” şeklinde konuşan 118R Lions Yönetim Çevresi Birinci Bölge Başkanı Serhan Şen de, “Bizde ihtiyacı görüp talepleri değerlendirdik. Böylelikle onların içlerini ısıtacak bir organizasyon başlatmaya karar verdik. Onların yoğun günlerinde aya üstü dahi olsa atıştırabilecekleri bir paket hazırladık. Çok da olumlu reaksiyonlar aldık. Doktorlarımız, hemşirelerimiz, genel anlamda sağlık personelimiz destek kampanyamızı çok beğendiklerini dile getirdi. Doktorlarımızdan biri, ‘Biz genellikle yaptığımız işin ardından teşekkür bile alamazken siz inanılmaz güzel organize olmuşsunuz. Ben bugün amcamı yitirdim ama görevimin başındayım. Hepinize çok teşekkür ediyorum’ dedi. Bizler de bu sözleri duyduğumuzda hem ihtiyacı doğru tespit edebildiğimiz hem de sağlıkçılarımızı mutlu edebildiğimiz için çok sevindik” diye konuştu.

‘GİTTİKÇE BÜYÜDÜ’

“Hayatta ne yaptığınız değil, neye niyet ettiğiniz çok önemlidir” diyerek sözlerine devam eden Şen, “Zaten iyi bir şey niyet ediyorsanız bunun devamı da gelir. Yaptığımız çalışmalar öncesinde hastanelerin başhekimlerinden ve idari müdürlerinden gerekli izinleri alıyoruz. Aldığımız listeler doğrultusunda hareket ediyoruz. Çalışmalar kapsamında aile dostumuz, Turgutlulu iş insanlarından biri de paketimizin içerisinde üzüm ilave etti. Onları da paketimizin içine sağlıkçılarımıza enerji olsun diye koyuyoruz. Sürecin başında hepimiz balkonlara çıktık, sağlık çalışanlarımızı alkışladık. Ancak bir yerden sonra bunlar da unutulmaya başladı. Doktorlarımız, alkışların dışında böyle bir davranışa da şahit oldukları için mutlu oldu. Yaklaşık 30 bin liralık bütçeyle başladığımız kampanyamız zamanla daha da büyüdü. Diğer Lions Kulüplerimizi de hareketlendirdik, onlar da en az üç ila dört geceyi de onlar karşılama noktasındalar. Katılımcıların kurum logolarını da bastırıyor, kutuların üstüne ilave ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yağmur Gülü / Özel Haber

otelciler-seve-seve-hizmet-verir-ama-mehmet-isler-etik-turofed

ETİK Başkanı Mehmet İşler: ‘Çabalarımız boşa gitti’

depremzede-memurlara-devlet-yardimi-onerisi

Depremzede memurlara Devlet yardımı önerisi