Sakarya'da orman yangınları artıyor: Jandarma uyarıyor Sakarya'da orman yangınları artıyor: Jandarma uyarıyor

Antalya, 9 günlük Kurban Bayramı tatili süresince nem oranının yüzde 77'ye, hissedilen hava sıcaklığının ise 36 dereceye ulaştığı bir dönemi geride bıraktı. Kent, bu süre zarfında 4 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turisti ağırladı. Özellikle tatilcilerin dönmesiyle birlikte Konyaaltı Sahili'ndeki yoğunluk azaldı; sahiller, yabancı turistler ve tatilini uzatma kararı alan yerli vatandaşlar tarafından tercih edildi.

Almanya'dan gelen ve her yıl Antalya'yı tercih eden gurbetçi Bestami Nurettin Alıç, "Bayramı burada geçirmek istedik. Tatilimiz bitti ama uçaklardaki rötarlar nedeniyle dönüşümüzde gecikmeler yaşanıyor. Sahil ve sıcaklık harika, bu atmosferi Almanya'da bulmak zor. Vatanımızın değerini bilmeliyiz." şeklinde konuştu.

İstanbul'dan gelen ve tatilini uzatan Bülent Arıcı ise, "Geçen sene geldik, çok beğendik. Bu sene tekrar tercih ettik. Antalya güzel, burayı seviyoruz. Alanya'ya da uğradık. Birkaç gün daha kalarak İstanbul'a döneceğiz. Burada sakinlik ve huzur var, İstanbul'un kaosundan uzak." diyerek duygularını dile getirdi.

Kaynak: İHA