in ,

Şahin Mengü için Mecliste cenaze töreni düzenlendi

23. dönem CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü için TBMM’de tören düzenlendi.

sahin-mengu-icin-mecliste-cenaze-toreni-duzenlendi

Mengü için TBMM Şeref Kapısı merdivenlerinde tören düzenlendi. Törene, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, TBMM İdare Amirleri Ali Şahin ve Erkan Haberal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Zafer Partisi Başkanı Ümit Özdağ, eski Bakanlar, eski milletvekilleri ve ailesi katıldı. Tören Mengü için saygı duruşu ve dua okunması ile başladı. Daha sonra tören yürüyüşü gerçekleştirildi. Mengü ailesinin taziyelerinin kabulüyle TBMM’deki tören sona erdi.

KOCATEPE CAMİSİ’NDEN UĞURLANDI

Eski CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, Kocatepe Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

TBMM’deki törenin ardından, Mengü’nün cenaze namazı Kocatepe Camisi’nde kılındı.

Cenaze törenine Mengü’nün ailesinin yanı sıra CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, CHP’li parti yöneticileri ile milletvekilleri ve bazı siyasi parti yöneticileri katıldı.

 

Cenaze namazının ardından Özel ve Feyzioğlu, Mengü’nün cenaze aracına taşınan Türk bayrağına sarılı tabutuna omuz verdi.

Mengü’nün cenazesi götürüldüğü Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Şahin Mengü, 4 Nisan 1948’de Kastamonu İnebolu’da doğdu. Babasının adı Bekir, annesinin adı Habibe Süreyya’dır.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiren Mengü, serbest avukat olarak çalıştı. Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde CHP’ den Manisa milletvekili seçildi.

Televizyoncu Nevşin Mengü ve Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Mengü’nün babası olan Şahin Mengü, iyi derecede İngilizce biliyordu.

igrenc-olay-12-yasindaki-kiz-cocuguna-cinsel-istismar

Yatılı kuran kursundaki 4 erkek çocuğa cinsel istismar davasında ‘tuzak’ savunması

otoyolda-faciadan-donuldu-tir-ile-otobus-carpisti-3-yarali

Otoyolda faciadan dönüldü! TIR ile yolcu otobüsü çarpıştı: 3 yaralı