Şırnak Cizre'de trafik kazası: Aynı aileden 4'ü çocuk 8 kişi yaralandı Şırnak Cizre'de trafik kazası: Aynı aileden 4'ü çocuk 8 kişi yaralandı

Edirne'de Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri, otomobilin tescil kaydı olmayan bir araç olduğu anonsu üzerine harekete geçti.
Kocasinan Mahallesi Talatpaşa Caddesi üzerindeki kavşakta uygulama yapan ekipler, aracı durdurdu. Yapılan inceleme ve sorgulamalar sonucu araç plakasının sahte ve aracın gerçek plakasının başka bir plaka olduğu tespit edildi.
Araç sürücüsü U.K.'nin de İstanbul ili Bakırköy Ailenin Korunması İnfaz Masasından 2 adet aranması olduğu, ayrıca şüphelinin muhtelif suçlardan 11 adet suç kaydının olduğu tespit edildi. Ayrıca otomobil sürücüsü sahte basın kartları kullanarak polis ekiplerini atlatmaya çalıştı. Polisin dikkatinden kaçamayan sahtekar, kıskıvrak yakalandı.
Araç sürücüsüne "sahte plaka takmak ve kullanmak", "muayene süresi geçtiği için trafikten men edilen araca, verilen izin süresinin sonunda muayenesini yaptırmadan trafiğe çıkarmaktan toplam 35 bin 305 Türk lirası idari para cezası uygulandı.
Araç Yediemin Otoparkı'na teslim edilirken, araç sürücüsü U.K. gerekli adli işlemlerin takibi amacıyla hırsızlık ve Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği ekiplerine teslim edildi.

Kaynak: İHA