in ,

‘Salgın küresel ama mücadelemiz milli!’

Dinamik yapılarıyla birlikte ellerindeki tüm imkanları seferber ederek salgına karşı uğraş verdiklerini söyleyen MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, “Bu milli mücadeleyi de kazanacağız” dedi

salgin-kuresel-ama-mucadelemiz-milli

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs salgınıyla mücadele sürüyor. Yurdun dört bir yanında hemen herkes, salgından korunma ve dayanışma çalışmalarına devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin de bu kapsamda yaptıkları çalışmaları anlattı, İzmir özelinde değerlendirmelerde bulundu. İl teşkilatı olarak, salgının ülkemize sıçradığı günden bu yana tedbiri elden bırakmadıklarına dikkati çeken Başkan Şahin, “Mümkün oldukça kadar dikkatli olmaya çalışıyor, hem üyelerimizi hem de hemşerilerimizi salgın hakkında bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Bunun dışında, otuz ilçe teşkilatımızla evinde kalan yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlarla destek oluyor, süreci en az zararla atlatmak için çaba harcıyoruz” dedi.

‘TELEFONLARIMIZ AÇIK’

“Elbette yaşanan bu durumun bizim çalışmalarımıza da etkisi oldu” diye konuşan Başkan Şahin, “İnsani ve toplumsal hareket alanımız kısıtlandı. Fakat dinamik bir yapıya sahip olduğumuz için, elimizdeki tüm imkanlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sosyal medya ve tüm iletişim araçlarımızla toplumsal ve milli sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için bazı faaliyetler yürütüyoruz. Bu faaliyetlerimiz Salgın dolayısıyla daha çok insan merkezli bir yapıda sürüyor… Söylediğim gibi şu andaki çalışmalarımızı ağırlık merkezi insanımız ve şehrimizin diğer değerleri üzerine… Otuz ilçe teşkilatımız, gönüllü ve yan kuruluşlarımızla birlikte bu konuda çok aktifiz. İhtiyaç sahiplerine gıda yardımları, tedaviye ihtiyaç duyanlara destek, Kızılay’a kan bağışları ve en önemlisi şehrimizin sessiz sakinleri olan sokak hayvanlarına sahip çıkma olarak ifade edebilirim. Bunu dışında bütün ilçe başkanlarımızın 24 saat telefonlarını açık olması talimatını verdim. Hemşerilerimizin ve üyelerimizin her an yanında olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘TEDBİRLERE DEVAM’

MHP İzmir İl Başkanlığı, yeni il binasına geçmek için gün sayıyor. Talatpaşa Bulvarı’nda satın alınan binada tadilat çalışmalarında sona gelinirken, 3 katlı binaya partinin tabelası asıldı. Yeni binaya taşınmalarının ardından da sağlığı koruyucu tedbirler alacaklarına dikkati çeken Başkan Şahin, “Biliyorsunuz yeni hizmet binamıza geçmek üzereyiz. Burada bir dizi dezenfektasyon ve koruma uygulamalarını hizmete alacağız. Binamızın on araçlık otoparkı bulunmakta, giriş katında karşılama salonumuz, nöbetçi il başkan yardımcısı odamız olacak ve sürekli nöbetçi bir il başkan yardımcımız olacak. Gelen misafirlerimiz, işi olan, problemi olan vatandaşımız her daim karşısında yetkili birini bulacak. Halkla ilişkilerden sorumlu il başkan yardımcımız da giriş katında bulunacak, buna ilaveten mescidimiz, meclis üyesi arkadaşlarımızın gelip rahatlıkla çalışma yapacağı, toplantı yapabileceği yani sadece meclis üyelerimize ait bir salonumuz olacak. Basın mensuplarımızın gelip çalışabileceği, çayını, kahvesini içebileceği, bilgisayarı, yazıcısı olan bir basın odamız olacak. Kadın kollarımıza genişçe bir bölüm ayırdık, benim odam da birinci katta olacak. Tüm bunlara ilaveten çatı katında büyük bir konferans salonu yapıyoruz. Kısa bir süre sonra çalışmalarımızı yeni evimizde sürdüreceğiz” dedi.

‘ZİHNİYET DEĞİŞMELİ’

Konuşmasını İzmir özelinde değerlendirmeler yaparak sürdüren Şahin, özellikle içinden geçtiğimiz bu dönemde yerel yönetimin yaptığı çalışmaların tartışmalara açık bir konu olduğunu söyledi. “Biz böyle zorlu bir dönemin kurumlar arasında ahenk ve dayanışmayla atlatılacağına inanıyoruz” diyen Başkan Şahin, “Birlik içinde her türlü zorluğu aşabilecek güçteyiz. Fakat bazı yerel yöneticilerin bunun dışında hareket ettiğini, gerginliğe ve çatışmaya sebep olduğunu görüyoruz. Bu zihniyet değişmeli. Bu süreci böyle atlatamayız. Rol çalmaya çalışarak, kendi sorumluluklarını bir kenara bırakıp şov yapmaya kalkmak sürecin atlatılmasını zorlaştırmaktan başka hiçbir işe yaramaz. Böyle davranan yerel yöneticilerin daha dikkatli ve samimi olmalarını bekliyorum” açıklamalarında bulundu.

‘HASSASİYET ARTMALI’

“İzmir salgının yayıldığı ikinci şehir olarak görülüyor. Sizce bunun nedeni nedir?” sorusunu da yanıtlayan Şahin, “Normaldir. İzmir büyük bir şehir. Birçok vilayete ve bütün dünyaya açık bir kent. İzmir kavşak noktası. Bu geçişkenlik nedeniyle salgının yayılımını artırdığını düşünüyorum. Ama bu illeti yeneceğimizi de düşünüyorum. Göreceksiniz İzmir bu konuda öne geçecek. Sağlık çalışanlarımızın ve diğer kurumlarımızın gecesini gündüzüne katarak çalıştığına şahit oluyoruz. Salgına ilk kurşunu da İzmir’den atacağız düşüncesindeyim. Hala toplu taşımalarda çok sayıda insanların seyahat ettiğini görüyoruz. İşte, bu çok önemli bir konu! Üzerinde önemle durulması gerekiyor. İnsanlarımız çalışmak zorunda ve işine gelip gitmek için büyük oranda toplu taşımayı kullanıyor. Ama gelin görün ki toplu taşıma sefer sayıları salgın sebebiyle düşürülmüş durumda. Bu akıl tutulmasıdır. Sayıyı azaltarak insanımızın birikmesinin önü açılmış oldu. Halbuki araçların sefer sayıları arttırılmalı, insanlarımız daha rahat yolculuk yapmalıdır. Sosyal mesafe önemli deniyor fakat toplu taşıma araçları çok yoğun. Belediyemiz bu konu da çok dikkatli olmalı, derhal çok sayıda ve sık seferleri hizmete sunmalıdır. Aksi takdirde büyük bir sağlık maliyetinin altında kalır. Dediğim gibi İzmir büyük bir şehir… Ben olabildiğince dikkatli olduğunu fakat bu konudaki hassasiyetlerini biraz daha artırması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Son olarak İzmirliler’e seslenen MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, “Bugün yaşadığımız zorlukları aşacağız. Bir birimize dayanarak, sahip çıkarak, sağlık ve hijyen kurallarına dikkat ederek ve en önemlisi alınan kararlara uyarak aşacağız. ‘Salgın küresel ama mücadelemiz Milli’dir. Bu milli mücadeleyi de kazanacağız. Sıkça ifade edilen 14 kuralı aklımızdan çıkarmayalım, uygulayalım ve gelecek güzel günlere hazır olalım. Biz birbirimize yeteriz ve biz birlikte olunca her zorluğu aşarız. Son olarak “Evinde kal İzmir” diyor, Yüce Allah’tan sağlık dualarıyla bütün hemşerilerimizi selamlıyorum” diye konuştu.

Feyaz Tatar / Özel Haber

buyuksehirden-iftar-yemegi-aciklamasi

Korona günlerinde bağış iftar yemekleri kapıdan teslim

karsiyaka-rengarenk

Karşıyaka’da balkonlar bayram yerine dönüşüyor!