Karşıyaka Mustafa Reşit Paşa İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine Karşıyaka Kaymakamı Özkan Demir, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza San, Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Berkhan Alptekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Kaçanoğlu, İlçe Tarım Orman Müdürü Bülent Üngür, Okul Müdürü Ertan Beder, İlçe Milli Eğitim şube müdürü Kumray Cin, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Karneler Verildi

Karşıyaka Mustafa Reşit Paşa İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Ertan Beder’in açılış konuşmasından sonra öğrenciler şiir okudu, 4/A Sınıfı öğrencilerinin ‘Zeybek’ gösterisinden sonra İzmir il birincisi olan Mustafa Reşit Paşa İlkokulu Jimnastik takımları gösteri yaptı. Karşıyaka Kaymakamı Özkan Demir takımdaki sporculara madalyalarını ve karnelerini verdi.

46 bin 600 öğrenciye karne

Lavanta bahçesi üreticilere umut oluyor! Lavanta bahçesi üreticilere umut oluyor!

Törene katılan protokol sınıflarda öğrencilere tek tek karneleri verip onları tebrik etti. Karşıyaka’da 139 Eğitim Öğretim kurumuna devam eden 46.600 öğrenciye yıl sonu karneleri dağıtıldı.

Eğitim ülkelerin geleceğini belirler”

Sınıfta öğrencilere karnelerini veren Kaymakam Özkan Demir, öğrencilere tatilde bol bol kitap okumalarını tavsiye ederek şunları söyledi. “Kendinizi geliştirmeye özen gösterin. Unutmayın ki bugün dünü ile aynı olan zarardadır. Hepiniz bizim için ayrı bir değersiniz. Bir tomurcuk, bir ışık aydınlık yarınlarımızsınız. Vatanınızı, milletinizi sevip yükselmesi için çalışın. Unutmayın ki bilgi size güç verir, saygıyı karakterinizle kazanırsınız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İlköğretim davası, insan olma, millet olma davasıdır. Sözünü unutmayalım. Eğitim ülkelerin geleceğini belirler…”

Kaynak: Bülten