Samsunspor tarafından yapılan açıklamada, "Futbol ailesi dahil hiçbir üçüncü tarafa, kamu kurum ve kuruluşlarına borcu bulunmayan kulübümüz adeta cezalandırılmaktadır." denildi.

EURO 2024: Golcülerin hayal kırıklığı EURO 2024: Golcülerin hayal kırıklığı

Samsunspor'un yeni sezon hazırlıkları sürerken yaptığı açıklamada, TFF tarafından belirlenen harcama limitlerinin yetersiz olduğu ve kulübün bu limitlerle zor duruma düşürüldüğü vurgulandı.

Kulübün resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Tarafımıza tebliği edilen Süper Lig Takım Harcama Limitleri'ne göre, finansal açıdan hiçbir borcu ve sıkıntısı bulunmayan kulübümüz, 2024/25 futbol sezonunda 367.734.972 TL ile en düşük harcama limitine sahip kulüplerden birisi olmuştur." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca açıklamada, geçen sezon kulübün harcama limitinin sermaye artırımıyla yükseltilmesine rağmen, yeni belirlenen limitlerin mevcut kadronun korunmasına bile izin vermeyecek düzeyde olduğu belirtildi.

Samsunspor'un TFF'ye yönelik çağrısı ise, güncel mevzuatın tüm futbol paydaşlarının taleplerini dikkate alacak şekilde yeniden değerlendirilmesi ve düzenlenmesi yönünde oldu.

Kaynak: NTVSPOR