Elazığlılar Gecesi Burhaniye'de coşkuyla kutlandı Elazığlılar Gecesi Burhaniye'de coşkuyla kutlandı

Safanur ÖZTÜRK- EGE TELGRAF/ Bu yaz, sanat tutkunları için İzmir'de birbirinden ilginç etkinlikler gerçekleşiyor. İşte bu etkinliklerden bazıları:

Şenol Tilki "Uzaklar" Sergisi

Kültürpark Atlas Pavyonu'nda 22 Mayıs'ta başlayacak olan Şenol Tilki'nin "Uzaklar" isimli sergisi, sanatçının New York deneyimlerinden ilham alarak hazırladığı resim, desen ve video-art eserlerini bir araya getiriyor. Sergi, uzaklık ve özlem temalarını sanatın diliyle izleyiciye aktarmayı hedefliyor. Tilki'nin eserleri, evrensel duyguları plastik bir ifade ile buluşturuyor.

Şenol Tilki “Uzaklar” Sergisi 22 Mayıs - 11 Ağustos 2024 tarihleri arasında Atlas Pavyon 1 No'lu Sanat Galerisi'nde

Laure Daviron Resim Sergisi

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde 13 Haziran'da açılacak Laure Daviron'un resim sergisi, sanatçının iç dünyasını yansıtan soyut çalışmalarını meraklılarıyla buluşturacak. Daviron'un eserleri, hareketin ve duygusal derinliğin izlerini taşıyor; suyla karışan mürekkepler ve pigmentlerle oluşturduğu eserlerdeki enerji, izleyicilere benzersiz bir deneyim sunacak.

Laure Daviron Resim Sergisi 13 Haziran-11 Temmuz 2024 tarihleri arasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Üst Kat Doğu ve Batı Galeriler'de

Köklerden Yükselen Hikayeler Projesi

Narlıdere'de başlayan ve İzmir Kültür Fonu'nun desteğiyle gerçekleşen Köklerden Yükselen Hikayeler projesi, yerel kadınların katılımıyla oluşturulan özgün hikayeler ve motiflerden oluşan bir sergiye dönüşüyor. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde 25 Haziran'da açılacak sergi, geleneksel yazmacılık teknikleriyle işlenen kumaşlarda yerel kültürün izlerini taşıyan eserlere ev sahipliği yapacak.

Köklerden Yükselen Hikayeler Proje Sergisi 25 Haziran - 07 Temmuz 2024 tarihleri arasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Galerisi- Alt Kat Galeri'de

Kaynak: EGE TELGRAF