in ,

Sandıklardan ilk sonuç geldi! Yücel’den ilk açıklama

CHP İzmir İl Kongresi’nde 611 delege oy kullandı. İl Yönetim Kurulu, İl Disiplin Kurulu ve kurutlay delegeleri için oy sayımı devam ederken tek aday Deniz Yücel 253 oy aldı.

Kültürpark Celal Atik Spor Salonu’nda gerçekleşen CHP İzmir İl Kongresi saat: 10.00’da başladı. Kongre programının sarkması sonrası saat: 23.00 sularında oy kullanmaya geçildi. Saat 01.30’a kadar sürdü. Oy kullanma işlemi sonrası YSK yetkilileri oy sayımına geçti. Saat: 03.00 sularında YSK yetkilileri çarşaf liste yapılan seçim nedeniyle Deniz Yücel’in oyunu açıkladı. Yücel 8 sandıkta kullanılan 611 oyun 253’nü alarak yeniden İzmir İl Başkanı seçildi.
Sandıklardan çıkan ilk sonuçların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yücel, “Bugün Olağan İl kongremizi gerçekleştirdik. İlçe kongrelerimizi yapmıştık. İzmir’de yeni kadrolarımızı belirliyoruz. Sayımlar hala devam ediyor. Önümüzdeki ay da kurultayımızı yapacağız. CHP’de kongre süreçleri her zaman heyecanlı ve büyük bir beklentiyle geçiyor. CHP’de her zaman demokrasiye yakışır bir şekilde kongrelerimiz yapılıyor. Bu dönemde de yine aynı şekilde bir kongre gerçekleştirdik. CHP’de görev alan arkadaşlarımız, partimizi iktidara taşıyacak kadrolar olduğuna inanıyorum. İlçe kongrelerimizden beri de bu şekilde gerçekleşiyor. Kurultayda da aynı şekilde gerçekleştireceğiz. Kongremizin İzmir’e, partimize, ülkemize ve mücadelemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. CHP 31 Mart yerel seçimlerinden sonra iktidara çok yakın. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde ve liderliğinde CHP tüm kadrolarıyla şu anda Türkiye’yi yönetmeye hazır bir siyasi parti. Hepimize yüklediği bir sorumluluk var. Bunun bize yüklenen tarihi bir misyon var. Bu misyonun ve sorumluluğun bilincinde partimizi ilk genel seçimlerde iktidara taşımak için mücadele vermeye devam edeceğiz” dedi.
Alınan oyları da değerlendiren Yücel, “Tabi aday olma yeterliliğine sahip örgütün, delegenin desteğini alan herkes aday olabilir. Birden fazla aday da olabilir, tek aday da olabilir. Geçtiğimiz hafta içinde 30 ilçe başkanımız adaylığım konusunda ortak bir destek açıklaması olmuştu. Bu çok mutlu etti, çok önemli ve anlamlı bir açıklamaydı. Ben hiç aday olacağımı söylemedim. Çünkü bu olaya, bu görevlere aday olunacağını düşünen bir kişi değilim. Bu görevler talep edilmez, verilir. Özellikle ilçe başkanlarımızın bu açıklamasıyla ben görevin tarafıma tevdi edilmiş olduğunu, görev ve sorumluluktan kaçmayacağımı ifade ettim. Tek adaylı bir yarış olduğu için birçok arkadaşımızın il başkan adaylığında işaretleme yapmayı unuttuğu tarafımıza ve ilçe başkanlarımıza bildirdiğini öğrendik. İzmir gibi bir kentte, 30 ilçede bir uzlaşı ve mutabakat sağlamak kolay değil. Kendilerini listede göremeyen arkadaşlarımız tepki göstermiş olabilirler, bunları da anlayışla karşılıyoruz. Bu listeler oluşurken 30 ilçe başkanımız ve tabi ki Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in de görüş ve önerilerini aldık, oldukça da listeye yansıttık. Daha sayımlar devam ediyor. Yönetim, kurultay delegeleri ve disiplin kurulu delegeliği açısından… Buradan çıkacak sonucun ne olursa olsun partimize güç katacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

YAĞMUR GÜLÜ

oylama-basladi

Salonda liste cümbüşü: Oylama başladı

bucada-sokak-sokak-kaldirim-mesaisi.fw

Buca’da sokak sokak kaldırım mesaisi