in ,

Saray’da ağırlanan Iraklı vali ülkesine döndü, Türkiye için “işgalci” dedi!

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi onuruna verdiği yemekte yer alan Duhok Valisi Ali Teter, ülkesine döner dönmez Türkiye aleyhine açıklamalar yaptı.

sarayda-agirlanan-irakli-vali-ulkesine-dondu-turkiye-icin-isgalci-dedi

Türkiye’nin “Irak topraklarında işgalci konumunda” olduğunu savunan Teter, “Maalesef işgal ettikleri yerlerde de iyi muamelede bulunmuyorlar. Ağaçları kesiyorlar, halkın bağ ve bahçesine zarar veriyorlar. Bu konuda geçmişte birçok defa Türkiye hükumetini bilgilendirdik, itirazlarımızı ilettik, bunu yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi başkanlığında Ankara’yı ziyaret eden heyette yer alan Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne bağlı Duhok kenti Valisi Ali Teter, Rudaw TV’ye konuştu. Görüşmelerde Irak ve Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin ele alındığını aktaran Teter, Ankara ve Bağdat hükümetlerinin karşılıklı özel talepleri olduğunu söyledi.

Duhok Valisi Teter, Habur Sınır Kapısı’nın yanına Ovaköy-Peşhabır sınır kapısının açılmasının gündeme geldiğini, Türkiye’nin bunda çok ısrarcı olduğunu dile getirdi. Teter, Türkiye ile Irak arasında demiryolu ve Basra Körfezi’nden Zaho’ya kadar bir otobanın inşası gibi konuların da konuşulduğunu aktardı.

 

-tv24.com.tr

trabzonsporun-efsane-ismi-ozkan-sumer-hayatini-kaybetti

Trabzonspor’un efsane ismi Özkan Sümer son yolculuğuna uğurlandı

Gülben Ergen koronavirüse yakalandı