Japonya açıklarında deniz tabanında 200 milyon tonu aşkın nadir toprak metali bulundu Japonya açıklarında deniz tabanında 200 milyon tonu aşkın nadir toprak metali bulundu

Günümüzde çoğu kullanıcı yükselen hızlı şarj teknolojilerine sıcak bakmıyor olsa da, hızlar kademeli olarak artmaya devam ediyor. Öyle ki iPhone 15 serisi 27W sınırında kalırken, Android tarafında 240W değerlerini görmeye başladık. Şimdi de Realme, 300W hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalıştığını duyurdu. 

5 dakikada tam şarj

TheTechChap ile yapılan bir röportajda, Realme Global Pazarlama Müdürü Francis Wong, ''şirketin şu anda 300W şarj teknolojisini test ettiğini'' açıkladı. Wong, 300W teknolojisi için henüz ayrıntılara değinmedi. Ancak geçtiğimiz yıl görücüye çıkan Realme GT Neo 5 ise, 10 dakikadan kısa sürede tam şarj sunan 240W şarj cihazı ile tanıtılmıştı. Bu da okları Realme GT Neo 6 modeline çevirmiş durumda. Ayrıca Realme bu alanda her ne kadar öncü olsa da, şu anda telefonlar için 300W şarj teknolojisini sergileyen tek marka Redmi. Hatta demo gösteriminde telefonların üç dakikadan daha kısa sürede %0-50, beş dakikadan kısa sürede ise tam şarj olacağı aktarıldı. Hızlı şarj, özellikle hareket halinde olan kullanıcılar için tartışılmaz bir kolaylık olsa da, aşırı ısınma ve pil sağlığı gibi soruları akla getiriyor. Bu nedenle 300W'lık değerin, daha büyük ve daha verimli soğutma çözümlerine ihtiyaç duyacağı açık. Bu da telefonun maliyetini artırabilir. 

Kaynak: DonanımHaber