in ,

“Seferihisar’da çıtayı daha da yükselteceğiz!”

İktidar yolunda yürürken CHP’ye gönül veren herkese ihtiyaçları olduğu vurgusunu yapan CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, “Gönlümüzün kapısı halkımıza her daim açık” dedi

seferihisarda-citayi-daha-da-yukseltecegiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, projelerini anlattı, örgüt içindeki birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirecek çalışmalar yapmayı hedeflediklerini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar İlçe Örgütü’nden gelmesiyle ilgili de Solak, “ Bizim için tarihsel bir şans!” değerlendirmesini yaptı.

Siyaset dünyasına girişiniz nasıl oldu?
Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki politik yaşamıma ilçe kadın kollarında başladım. İki dönem bilişimden sorumlu başkan yardımcılığı ve basın halkla ilişkiler başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Hem Sayın Tunç Soyer hem de Sayın İsmail Yetişkin başkanlarımızla birlikte çalıştım. İsmail Yetişkin Başkanımızın belediye başkanlığına aday olması nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Seferihisar İlçe Başkanlığı’na atandım. 31 Mart yerel seçimleri sonrasında iptal edilen Denizli Honaz ve İstanbul Belediyesi seçimleri için kadın ve gençlik kollarımızla önce Honaz’da sonra da İstanbul Kartal, Maltepe ve Ataşehir Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütleriyle alan çalışmalarına ilçe örgütümle birlikte katıldım.3 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde 45 kişilik Seferihisar örgütümüzle görev aldım.

Peki, ilçe başkanlığı… CHP Seferihisar İlçe Başkanı olarak göreve geldiğiniz günden bu yana ne gibi çalışmalar yaptınız?
Geçtiğimiz yıl 14 Aralık’ta gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi Seferihisar İlçe Kongresi’nde örgütümüzün de güvenini alarak başkan olarak görevime başladım. Kongremizin ardından yönetim kurulumuz içinde görev dağılımı yapıp ilçemiz özelinden hareketle komisyonlar oluşturduk. Komisyonlarımızın gerçekleştirecekleri faaliyet çalışmalarımızın planlarını tamamladık. İlçe yönetimi olarak Seferihisar Belediye başkanımızla toplantılar gerçekleştirerek halkımızın ve ilçemizin sorunlarının çözümü noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yerel yönetimlerde belediyelerimizin göstereceği başarı Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacağından eminim. Bu gerçeğin bilincinden hareketle partimizin tüm kadrolarının özverili göstermesi, zorluklar karşısında yılmaması bizleri başarıya taşıyacaktır. İlçe yönetim kurulumuz, çalışmalarını en geniş tabana yaymak ve katılımcı demokrasiyi hayata geçirmek amacıyla, ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarıyla yapacağı işbirliğini çok fazla önemsiyor. Bu amaçla sivil toplum kuruluşlarıyla düzenli toplantılar gerçekleştirmekte ve onların görüş ve önerilerini alarak ortak aklı hayata geçiriyoruz. Örneğin bu süreçte delegelerimize aktif olarak rol vermeyi planlıyoruz. Zaten seçim öncesinde hemen yaptığımız delege toplantısında bunları kendilerine de söyledik. Yani aktif delegeler sadece oy kullanmak için değil, bundan sonra delege seçildiklerinde mahallelerde o delegeler mahallenin aynası olsun. Aynı zamanda aktif görevler alsın, bizim sözcülerimiz olsun, sorunları onlar bize getirsin. Bunun dışında komisyonları çok aktif kullanmak istiyoruz. Engelli komisyonu gibi. Engelli meclisinde de arkadaşlarımız var. Kadın komisyonları gibi; yani ilçemizdeki her noktaya dokunmak, vatandaşın ihtiyacı doğrultusunda hizmet vermek istiyoruz. Öncelikli planlarımız bunlar. Zaten bizim kadın kollarımız da, gençlik kollarımız da çok aktif olduğundan alanda da etkin bir çalışmanın altına imzamızı atıyoruz.

‘BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ’

Seferihisar’da nasıl bir örgüt yapısına sahipsiniz? Yapının gelişmesi ve güçlenmesi konusunda planlarınız var mı?
Cumhuriyet Halk Partisi Seferihisar İlçe Örgütü olarak önceliğimiz örgüt içerisinde sağladığımız birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu daha da pekiştirmek olacaktır. Son seçimlerde partimize oy veren seçmen sayısı, parti üyelerimizin neredeyse 5 katına denk gelmektedir. Önümüzdeki süreçte en önemli projem, parti üye sayımızı partimize oy veren seçmen sayısına yaklaştırmaktır. Bu hedefe ulaşmak için mahalle ve köy temsilcilerimizle parti delegelerimizle birlikte çalışacağız. Yönetim kurulumuz tüm mahalle ve köylerimizi tek tek dolaşarak halkımızın sorunlarını yerinde tespit edip olanaklarımız ölçüsünde çözüm arayışına gireceğiz. Partimize oy tercihinde bulunmayan vatandaşlarımızla da bire bir ilgilenip onlara parti politikalarımızı, ülke sorunlarını ve çözüm yollarını anlatacağız.

“Seferihisar’da örnek model” iddianız var. Özellikle kadınlar ve engellilerle ilgili çalışmalar yapacağınızı söylemiştiniz. Bu uğurda yaptığınız çalışmalarınız nedir?
Parti üyelerimizin eğitim çalışmalarını çok önemsemekteyim. Yapacağımız eğitim çalışmaları ve seminerlerle üyelerimizi parti politikalarımız konusunda bilgilendireceğiz. Aynı zamanda genişletilmiş üye toplantılarını yaşama geçirerek üyelerimizin eleştiri ve önerilerini dikkate alıp yeni politikalar belirleyeceğiz.

‘TARİHSEL BİR ŞANSTIR!’

Seferihisar’ın 44 bin nüfusu var. İki tane Belediye Başkanı çıkardı. İlçeye bunun yansımaları nasıl oldu?
Seferihisar ilçe örgütümüz yerel seçimlerde son derece başarılı ve özverili çalışmalarıyla bir birinden değerli iki belediye başkanı çıkarmıştır İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ve Seferihisar Belediye Başkanımız Sayın İsmail Yetişkin. Kendilerinin başarılı çalışmalarına tanıklık etmek Seferihisar İlçe Örgütü olarak bizleri gururlandırmakta ve çalışma azmimizi artırmaktadır. Buradan ayrıca örgütümü selamlıyor ve kendilerine çok güvendiğimi ifade ederek bir kez daha teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in Seferihisar İlçe Örgütü’nden gelmesi ilçemiz için tarihsel bir şanstır.

İlçemiz turizmin nabzının attığı yerlerden birisi. Herkesin de gözü Seferihisar’da… Böyle bir ilçede görev yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?
Siyaset kurumu halka hizmet anlamında vardır. Bizler her zaman halkımızla iç içe olmayı, onların gönlünde yer etmeyi çok önemsiyoruz. Sadece seçim zamanlarında değil her zaman halkımızın yeri başımızın üzerindedir. Biz siyasiler halkımızın şu zor günlerinde yanında olmalıyız. Onların dertlerini, tasalarını paylaşmalıyız. İlçe binamızın kapısı da gönlümüzün kapısı da halkımıza her daim açık olacaktır. Seferihisar’da son 10 yılda pek çok alanda örnek teşkil edecek başarılı çalışmalara imza atılmıştır. Bundan sonraki süreçte de Seferihisar Belediyesi’yle birlikte yapacağımız sanatsal ve kültürel çalışmalarla bu çıtayı daha da yükseltmeyi hedeflemekteyiz.

Son olarak Seferihisar’a, ilçenize ve CHP İlçe Örgütü’ne bir mesajınız var mıdır?
Ülkemizin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde bizlere çok görev düşmektedir. Partimizin Seferihisar İlçe örgütü olarak var gücümüzle çalışıp partimizi iktidara taşıyacağız. Kadınlarımıza ve gençlerimize bu konuda çok güveniyorum. Aydınlık geleceğimizin yeniden inşası için Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş herkese ama herkese çok ama çok ihtiyacımız var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda elimizde bilim ve aklın meşalesiyle karanlıkları aydınlığa çevireceğiz.

Yağmur Gülü / Özel Haber

izmirli-ureticilere-can-suyu-olacak

İzmirli üreticilere can suyu olacak

buca-cezaevinin-kaldirilma-sureci-basladi

‘Buca Cezaevi’ için şok gelişme!