Kocaeli’de dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, trafikte tartışan iki sürücü adeta bir video oyunu sahnesini andırdı. Otomobil sürücüsü A.Ş., İzmit istikametine doğru ilerlerken, önüne çıkan araçları kırarak durdurduğu iddia edildi. İddiaya göre, C.B. ve E.B. kardeşler, A.Ş.’nin aracını durdurarak kaza yapacaklarını öne sürdü. Bu sırada A.Ş. kaçmaya çalıştı ve ardından üç araç arasında kovalamaca başladı.

Adıyaman'da konteyner kent yanında çıkan yangın korkuttu Adıyaman'da konteyner kent yanında çıkan yangın korkuttu

Olay anları başka bir araç kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, kaçan otomobili kovalayan diğer sürücülerin tehlikeli manevralar yaptığı görülüyor. Anıt Park kavşağında trafik ışıklarında duran A.Ş., saldırıya uğradı ve kaçmayı sürdürdü. Son çare olarak bariyerlere ve kardeşlere çarptıktan sonra kaçmayı başardı. Bu anlar da amatör bir kamera tarafından kaydedildi.

Olayın ardından A.Ş., Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne giderek polis ekiplerinden yardım talep etti. Polis, tarafların ifadelerini aldıktan sonra olayla ilgili inceleme başlattı. Her iki taraf da birbirinden şikayetçi oldu.

Kaynak: İHA