in ,

Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Ödülleri’nden biri Ege Telgraf’a

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından düzenlenen 53. Şehit Gazeteci Tahsin Gazetecilik Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

ege-telgrafa-odul

Gazetecilik Yarışması ve Gazetecilik Teşvik Yarışması İhtisas Jurileri tarafından yapılan değerlendirmenin sonucunda İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen 53. Şehit Gazeteci Tahsin Gazetecilik Yarışması kapsamında 38 isim ödüle değer görüldü. Güncel yazılar kategorisinde gazetemiz yazarlarından Mazlum Vesek ödüle layık görüldü.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen konuşmasında şunları söyledi; “İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak bu sene gerçekleştirmek istediğimiz birçok etkinliğimiz oldu. Bunlardan birisi de Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması Ödül Töreni’dir. 15 Mayıs’ta yasaklar sebebiyle yapamadık. Dileğimiz kuruluş yıl dönümümüz olan 28 Temmuz’da gerçekleştirmekti. Ancak pandemi koşulları sebebiyle erteledik. Koşullar elverdiğince bu yıl, bu şekilde düzenleyebildik.”

Zor bir yıl geçirdik

İGC Başkanı Misket Dikmen konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “Zor bir yıl geçti. Herkes kadar gazeteciler için de zor bir yıl oldu. Bu zorluğu yapılan haberlerden görebildik. Gazeteciler haberlerinde yine sansüre maruz kaldı. Farklı içeriklere yönlendirildi. Ancak bu yıl, çok özel insan hikayelerini de görmemizi sağladı. Buna sadece Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması’nda değil düzenlenen birçok yarışmada karşılaştık. Umudumuz gelecek yıllarda, ülkemizi de etkisi altına alan bu salgının ortadan kalktığı sağlıklı ve güzel günlerde daha özgür bir şekilde görevimizi gerçekleştirmek.” dedi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu bu yıl Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Onur Ödülü’nü ‘Gazetecilik mesleğinin ilkelerinden ödün vermeden, Atatürk ve devrimlerine olan inancıyla toplumun gözünde ve gönlünde güven, genç meslektaşları için de her zaman örnek teşkil etmesi’ gerekçesi ile Gazeteci Uğur Dündar’a verilmesini kararlaştırıldı. Onur ödülünün yanı sıra İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onur Üyeliği verildiği kendisine bildirildi.

 Benim için onur verici

 İzmir Gazeteciler Cemiyeti Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Onur Ödülü’nü Başkan Dikmen’den alan Uğur Dündar ise şu sözleri söyledi; “Meslek hayatım boyunca uluslararası televizyon haberciliği olmak üzere de birçok ödül kazandım. Ancak büyük mücadeleyi başlatan ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’in adını taşıyan bu ödülü almak benim için onur vericidir. Başta İzmir Gazeteciler Cemiyeti olmak üzere layık gören herkese teşekkür ederim.” dedi

narlidere-belediyesi-2-anaokulunu-da-acti

Narlıdere Belediyesi 2. Anaokulu’nu da açtı !

baskan-soyer-fransanin-ankara-buyukelci-ile-bulustu

Başkan Soyer, Fransa’nın Ankara Büyükelçi ile buluştu