Kırıkkale'de akşam saatlerinde başlayan kuvvetli sağanak yağışlar, hayatı olumsuz etkiledi. Derelerin taşması sonucu birçok tarım arazisi zarar gördü. Yukarı Mahmutlar köyünde hayvancılıkla uğraşan Bekir Karakoç'un evi ve ağılı sular altında kaldı. Kurbanlık hayvanlarından biri sele kapılarak telef oldu. Karakoç, diğer hayvanlarını güvenli bir alana taşıdı.

112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. İl Özel İdaresi ekipleri, vidanjör ve iş makineleriyle ahırdaki suyu tahliye etti. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, selden kurtarılan hayvanların sağlık kontrollerini yaptı. Hastalık riskine karşı 119 küçükbaş hayvan başka bir ağılda gözetim altında tutulacak.

Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve AFAD ekipleri, selin verdiği zararları tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor. İl Özel İdare Genel Sekreteri ve Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, AFAD İl Müdürü Mustafa Türker ve Tarım ve Orman Müdürü Fatih Ateş ile birlikte köyde incelemelerde bulundu. Yukarı Mahmutlar köyü muhtarı İbrahim Yurdakul, selin mandıralara ve hayvanlara zarar verdiğini belirtti.

Kaybolan çocuğun cesedi gölette bulundu Kaybolan çocuğun cesedi gölette bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Kırıkkale'de yağışların devam etmesi bekleniyor. Vatandaşların su baskınlarına karşı tedbirli olmaları ve yetkililerin uyarılarına dikkat etmeleri gerekiyor.

Kaynak: İHA