Olayın başından beri kaygılı bekleyiş içinde olan Selin'in annesi Yeliz Karalar, kızının kaybolduğunu anladıktan hemen sonra polise başvurdu. Ancak geçen süre içinde herhangi bir ipucu bulunamadı. Bu süre zarfında Yeliz Karalar, diğer ailelerin bayram sevinci yaşadığı günlerde, kızının dönüşünü umutla beklediğini ancak hayal kırıklığına uğradığını dile getirdi. Bayram günlerini hüzün içinde geçiren Karalar, "Kızımı bulup yanımda görmek istiyorum. Eğer kötü bir şey olduysa en azından mezarını bileyim" dedi.

DELİLLER İNCELENİYOR

Manisa Emniyet Müdürlüğü ise olayı büyük bir ciddiyetle ele alıyor. Cinayet ihtimali üzerinde duran polis ekipleri, şüpheli kişilerin ifadelerini alıp delilleri titizlikle inceliyor. Ancak şu ana kadar kesin bir sonuca ulaşılamadı.

71037

‘HİÇBİR ZAMAN SUSMAYACAĞIM’

Yeliz Karalar, kızının akıbetinden endişe duyduğunu ve her türlü çabayı göstereceğini ifade ederek, "Kızımın sağ salim bulunmasını veya eğer kötü bir şey olduysa en azından mezarının olmasını istiyorum. Adaletin işleyeceğine inanıyorum" şeklinde konuştu. Adli Tıp'a DNA örneği veren Karalar, kızının izini sürmek için umutla beklediğini ve çocuğunun bulunması için gereken her şeyi yapacağını vurguladı. Yeliz Karalar, "Hiçbir zaman susmayacağım. Kızımı ya bulacağım ya bulacağım. Bu işin içinde parmağı olan kim olursa olsun, onlara gün yüzü göstermemek için elimden geleni yapacağım. Onların namertlikleri varsa benim de arkamda koskoca Türkiye Cumhuriyeti adaleti var. Bundan 15 gün önce Adli Tıp'a DNA örneği vermeye gittiğimde sanki çocuğumun cenazesini almış gibi oldum. İki gün kendime gelemedim. İnşallah DNA örneğim orada kalır da ben kızımı sağ selamet bulurum. Bulduğum anda, kızımı kimsenin eline bırakmayacağım. Kızımı sağ olarak bulsunlar, bir gece koynumda yatırayım, ondan sonra tedavi etmeye kendim götüreceğim" ifadelerini kullandı.

Çankırı'da otomobil ve kamyonet çarpıştı: 4 yaralı Çankırı'da otomobil ve kamyonet çarpıştı: 4 yaralı

Selin Öztürk'ün kayboluşu, sadece ailesini değil tüm toplumu derinden üzmüş durumda. Polis ve yetkililer, genç kadının akıbetini aydınlatmak için titizlikle çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: DHA