Açıklamada görüşlerine yer verilen Siemens Akıllı Altyapı e-Mobilite Birimi Üst Yöneticisi (CEO) Markus Mildner, sürdürülebilir bir gelecek için e-mobilitenin yaygın olarak benimsenmesi gerektiğini belirterek, "Hem elektrikli otomobillerin hem de elektrikli kamyonların, özellikle yol üzeri şarj üniteleriyle şarj süresinin azaltılması, rahatlık seviyesinin artırılması ve ulaşımın bu türünün benimsenmesinde kilit önem taşıyor. SICHARGE D, bunu başarma yolunda önemli bir kilometre taşı niteliğinde." ifadelerini kullandı.

Geleceğin elektrikli araç şarj deneyimi için tasarlanan SICHARGE D, ilgili tüm standartlara, protokollere ve normlara uygun olmasının yanı sıra şimdinin ve geleceğin şarj ihtiyaçlarına uyum sağlayabiliyor.

Aynı anda dört araç şarj edilebiliyor

Ayrıca, SICHARGE D tek bir şebeke bağlantısıyla aynı anda dört aracı şarj edebiliyor. Bu sayede şarj süreleri optimize edilirken, "Şarj Noktası Operatörleri" (CPO'lar) maliyet ve alandan tasarruf edebiliyor.

Kurulum kolaylığı ve esnekliğiyle halka açık hızlı şarj veya otoyol üzeri şarj gibi farklı kullanım durumları için üretilen. SICHARGE D, 40 derece ortam sıcaklığında dahil 400 kW'lık sürekli ve kesintisiz güç çıkışı sunabiliyor.

Sitelerde araç şarj istasyonu kurulması için genel kurul kararı gerekiyor Sitelerde araç şarj istasyonu kurulması için genel kurul kararı gerekiyor

Kullanıcı dostu ara yüze sahip ve çok dilli dokunmatik ekranı bulunan SICHARGE D, kolay kablo kullanımı ile de elektrikli araç sürücüleri için şarj sürecini kolaylaştırıyor. Cihaz ayrıca dokunmatik ekranıyla aynı zamanda farklı reklam verme seçenekleri sunduğundan ve CPO'nun ödeme ortağının sistemleriyle entegre edilebildiğinden, CPO'lar için de bir dizi fayda sağlıyor. SICHARGE D ayrıca, ilk kurulumdan itibaren uzaktan ve yerinde servis hizmetleri ile iş ortaklarına hızlı geri dönüş sağlıyor.

Kaynak: AA