Şişli Merkez Mahallesi'nde bulunan altı katlı bir binanın üçüncü katında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Saat 15.00 sıralarında İskenderoğlu Sokak'taki binada meydana gelen olayda, bir daireden çıkan yangının, dairede bulunan vantilatörün patlaması sonucu başladığı belirtildi. Olay yerine çağrılan polis, itfaiye ve sağlık ekipleri, yangın sırasında binada mahsur kalan dört kişiyi kurtarmak için seferber oldu.

Manisa’da kamyonet ve otobüs çarpıştı: 10 kişi yaralandı, otobüs devrildi Manisa’da kamyonet ve otobüs çarpıştı: 10 kişi yaralandı, otobüs devrildi

Yangında etkilenen bir kedi ve köpeğin de itfaiye ekiplerince kurtarılarak sahiplerine teslim edildiği öğrenildi. Bedirhan Başokutan adlı bir vatandaş, yangın sırasında kız arkadaşıyla yoldan geçerken gördüğü bir kadının çırpınıp kurtulmaya çalıştığını fark ederek hemen müdahale ettiğini belirtti. Başokutan, "Kapıyı kırıp içeri girerek içeride bulunanları kurtardım. Ancak kollarım yandı, herkesi çıkaramadım. İtfaiye geldi ve yangını söndürdü" dedi.

Olay yerindeki sağlık ekipleri tarafından müdahale edilen kurtarılanların durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Kaynak: İHA